15 & 16 Nisan / Sakız Adası / Roket Savaşları ve Paskalya 1 Gece - 2 Gün Konaklamalı Tur
Midilli
€ 89
1 GECE - 2 GÜN KONAKLAMALI TUR PROGRAMI
1. Gün
08:30 itibari ile TURYOL ÇEŞME CHECK-İN OFİS’inde buluşup, gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından 09:00 ‘da TURYOL HIZLI FERİBOTLARI ile, Çeşme koyları ve deniz fenerlerinin eşliğinde Sakız Adası'na doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 30 dakika süren bu keyifli deniz yolculuğunun ardından, turistik ada kimliğinin yanı sıra Ortaçağ köyleriyle tarihi derinliği olan Sakız adasına ‘'Merhaba'' diyoruz. Gümrük çıkışında valizlerimizi otobüsümüzün bagajına yerleştirdikten sonra Sakız Adası şehir merkezi tanıtım turumuza başlıyoruz.

Bu turumuzda APLOTERYA adı verilen Sakız Adası çarşısını, Sultan Abdulmecit tarafından yaptırtılan MECİDİYE Camii’yi, Sakız Adasının en büyük ve en işlek meydanı olan VOUNAKİ MEYDANI’nı geride bıraktıktan sonra BİZANS döneminde inşaa edilmiş fakat daha sonra sırasıyla CENEVIZ ve OSMANLI dönemlerinde de adanın yönetim merkezi olmuş SAKIZ KALESİ’ni ve içerisindeki OSMANLI eserlerini ziyaret edecegiz.

Kuzey Ada Turu
Şehir merkesi gezimizin ardından KUZEY ADA TURUMUZA başlıyoruz. İlk durağımız, şirin bir balıkçı kasabası olan LANGADA. Kasaba merkezi gezimizin ardından öğle yemeği için ayrılan serbest zamanda, adanın eşsiz lezzetlerinin tadına bakabilirsiniz.

Öğlen yemeğinin ardından HOMEROS'un İlyada ve Odeysseia eserlerini yazdığı Vradados bölgesindeki DASKALOPETRA'yı ziyaret ediyor, adanın tarihi hakkında detaylı bilgi ediniyoruz.

Dönüş yolumuzda adanın sembollerinden biri olan deniz kenarındaki Yeldeğirmenlerinin yanında fotoğraf molamızın ardından, Ceneviz döneminden (14-15. Yüzyıldan) kalan ihtişamlı konakları ve ortaçağ mimarisiyle adanın en ilginç ve özel köyü olan KAMBOS’a gidiyoruz. Bu bölgede eski dönemlerden kalma güzel bir konağın bahçesinde (CITRUS) kahve molası vereceğiz. Ayrıca bu konak Ceneviz döneminden bu yana adanın meşhur portakallarının tarihini anlatan bir müze olarak hizmet vermektedir.

Akşamüstü dinlenmek ve geceye hazırlanmak için otellerimize geçiyoruz.

Roket savaşları etkinliklerini izlemek için saat 20:00 de otel lobisinde buluşuyor ve akşam yemeği için şehir merkezinde bir mola veriyoruz. Yemeğin ardından roket savaşının yapılacağı VRONDADOS bölgesindeki transfer alanına gidiyoruz. Buradan itibaren roket savaşı izleme noktasına transferleri belediyenin küçük otobüsleri yapmaktadır. Dönüş için belirlenen saatte tekrar buluşma noktamızda hazır olup, otelimize transferi gerçekleştiriyoruz.

Roket savaşı etkinliklerinin iptal edilmesi durumunda adanın köylerinde kutlanan Paskalya şenliklerine katılıyoruz.


2. Gün
Önemli: Referandumda oy kullanacaklar için sabah 11:00’da ek seferimiz düzenlenmekte olup, dileyen müşterilerimiz akşam 18:00 seferinde de Çeşme’ye dönüş yapabilmektedir.

Pazar sabahı TURYOL hızlı feribotu ile Çeşme'ye dönüş yapmayan misafirlerimiz, pazar gününe özel düzenleyeceğimiz ekstra turlarımızdan birine katılabilirler.

GÜNEY ADA TURU

Kahvaltının ardından aracımızdaki yerimizi alıyor ve dünya üzerinde DAMLA SAKIZI’nın üretimini tekelinde bulunduran MASTIHAHORIA adı verilen adanın güneyindeki köylere doğru turumuza başlıyoruz. İlk durağımız yüzyıllardır el yapımı seramikleriyle ünlü olan ARMOLİA köyü. Bu köyde hem sakız ağaçlarını yakından tanıyacağız hem de ünlü seramik atölyelerini ziyaret etme fırsatı bulacağız. Sonrasında sırasıyla ortaçağ kale köyleri olan ve dehlizi andıran labirent gibi sokaklarıyla MESTA ile ksista adı verilen geometrik şekilli cephe süslemeleriyle PYRGI köylerini ziyaret edeceğiz. Ardından yemek molası vereceğimiz siyah volkanik taşlardan oluşan adanın en ünlü plajı MAVRA VOLİA’nın bulunduğu EMPORİOS’a gidiyoruz.

Tur dönüşü sizleri Sakız Adası limanından güzel hatıralarla uğurluyoruz.
TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER;
 • Turyol Hızlı Feribot Bileti
 • Ücretsiz Liman - Otel Transfer
 • Şehir Merkezi Tanıtım Turu
 • Kuzey Sakız Adası Turu
 • Roket Savaşı Alanına Gidiş-Dönüş Trasfer
 • 1 Gece Otel Konaklama (Kahvaltı Dahil)
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
TUR FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER;
 • Vize Ücreti
 • Sakız Adası Güney Ada Turu (20 Euro)
 • Yunan Taverna Gecesi (Sınırsız Yerli İçki Dahil 30 Euro)
 • Yurtdışına Çıkış Harcı
 • Öğle Yemekleri
 • Gezi Esnasındaki Kişisel Harcamalar
TUR FİYATLARI;
 • Erytha Hotel 4* (Karfas Bölgesi) Tüm odalar superior ve deniz manzaralıdır
  2 Kişilik Odada 89 Euro / Tek kişilik 119 Euro / 4-11 Yaş Çocuk %50 İndirimli
  2 gece konaklama 2 Kişilik Odada 134 Euro / Tek kişilik 199 Euro
 • Diana Hotel 2* (Şehir Merkezi)
  2 Kişilik Odada 89 Euro / Tek kişilik 119 Euro / 4-11 Yaş Çocuk %50 İndirimli
  2 gece konaklama 2 Kişilik Odada 129 Euro / Tek kişilik 189 Euro
 • Chandris Hotel 4* (Şehir Merkezi)
  2 Kişilik Odada 119 Euro / Tek kişilik 179 Euro / 4-11 Yaş Çocuk %50 İndirimli
  2 gece konaklama 2 Kişilik Odada 199 Euro / Tek kişilik 264 Euro
NOTLAR;
 • 4 yaş çocuklar(koltuk işgal etmemek kaydıyla) ücretsiz, 4-12 yaş çocuklar % 50 indirimlidir.
 • %50 Çocuk indirimi 2 yetişkin ile kalacak olan 1. çocuk için geçerlidir.
 • TURYOL gerekli gördüğü durumlarda programın akışında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Pasaportunda KKTC‘ye giriş damgası olanlar Yunanistan‘a giriş yapamazlar.