Sakız Adası / Günlük Kuzey Ada Turu
Midilli
€ 20
SAKIZ ADASI / GÜNLÜK KUZEY ADA TURU PROGRAMI
08:00 itibari ile TURYOL ÇEŞME CHECK-İN OFİS’inde buluşup, Limanda gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından TURYOL gemileri ile Çeşme koyları ve deniz fenerlerinin eşliğinde Sakız Adası’na doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 35 dakika süren bu keyifli deniz yolculuğunun ardından, turistik ada kimliğinin yanı sıra Ortaçağ köyleriyle tarihi derinliği olan Sakız adasına "merhaba” diyoruz. Gümrükten geçtikten sonra şehir merkezinde verilen serbest zamanın ardından 11:00’ da TURYOL SAKIZ OFİS’ inde buluşuyoruz ve bizi bekleyen araçlarla, rehberlerimiz eşliğinde Kuzey ada turumuza başlıyoruz!

Bu turumuzda ilk durağımız; 11. Yüzyılın ortalarında inşa edilen, eşsiz freskleri ve altın mozaikleri ile UNESCO tarafından dünya kültürel mirası ilan edilmiş olan NEA MONİ MANASTIRI’na doğru yola koyuluyoruz. 1881’deki depremde şiddetli bir şekilde zarar gören bu yapı, adanın dini merkezi olmakla beraber sekizgen kubbeli kiliselerin en önemli örneklerindendir. Manastır gezimizin ardından, deniz seviyesinden 450 metre yükseklikte, güney ve batı cepheli konik bir uçurumda inşa edilen ANAVATOS KÖYÜ’ne ulaşıyoruz. Terk edilmiş bir anıt köy olan Anavatos, düşük kapılı ve küçük pencereleri, birbirine yapışık taştan evleri ve ilk bakışta bulunduğu çevreyle bir bütün oluşuyla ziyaretçilerini büyülemektedir. Bir sonraki durağımız, kahve ve yemek molası vereceğimiz, doğal limanıyla bizlere enfes bir deniz manzarası ve keyifli bir dinlenme ortamı sunan LİTHİ SAHİL KÖYÜ’ne varıyoruz. Birbirinden lezzetli ve bir o kadarda damak tadımıza uygun yunan yemekleriyle bu güzel günümüzü bitiriyor, turumuzu tamamlıyoruz.

Dönüş yolunda adanın güzel doğa manzarasını seyrederek merkeze dönüyoruz. Bu güzel günün ardından gümrük işlemlerini de bitirdikten sonra gemimizle Çeşme’ye doğru harekete geçiyoruz. Ege’nin mavi sularında keyifli yolculuğumuzu tamamlayıp Çeşme’ye ulaşıyoruz.
TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER;
  • Tur boyunca tüm transferler
  • Türkçe rehberlik hizmeti
TUR FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER;
  • Çeşme - Sakız gidiş - dönüş gemi bileti
  • Vize ücreti
  • Yurtdışına çıkış harcı
  • Öğle yemeği
  • Gezi esnasındaki kişisel harcamalar
NOTLAR;
  • 0-6 yaş çocuklar(koltuk işgal etmemek kaydıyla) ücretsiz, 6-12 yaş çocuklar % 50 ücretlidir.
  • TURYOL gerekli gördüğü durumlarda programın akışında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
  • Pasaportunda KKTC ‘ ye giriş damgası olanlar Yunanistan ‘ a giriş yapamazlar.