Sakız Adası / 2020 Yılbaşı Turu

110
HEMEN SATIN AL

Sakız Adası / 2020 Yılbaşı Turu


2020 YILBAŞI SAKIZ ADASI TURU PROGRAMI

 
 
31 Aralık Salı
Sakız Adası turu için Salı sabahı saat 08:30 da Çeşme Gümrük Limanı girişindeki TURYOL ÇEŞME CHECK-İN OFİS’inde işlemlerimizi yapıyoruz. Pasaport kontrolünün ardından 09:30 da Ege’nin maviliklerinde feribot ile 30 dakika sürecek keyifli yolculuğumuz başlıyor.Sakız Adası limanına vardığımızda giriş işlemlerinin ardından valizlerimi otobüsün bagajına yerleştiriyor ve Ege’nin gizli hazinesi Sakız Adası’nı keşfe başlıyoruz.
Rehberimiz ile birlikte APLOTERYA adı verilen Sakız adası çarşısını, Sultan Abdulmecit tarafından yaptırtılan MECİDİYE Camii’yi, Sakız adasının en büyük ve en işlek meydanı olan VOUNAKİ MEYDANI’nı geride bıraktıktan sonra BİZANS döneminde inşaa edilmiş fakat daha sonra sırasıyla CENEVIZ ve OSMANLI dönemlerinde de adanın yönetim merkezi olmuş SAKIZ KALESİ’ni ve içerisindeki OSMANLI eserlerini ziyaret edecegiz.
Yeni yıl için süslenmiş sokakları ve mağazalrından alış-veriş yapabilmeniz için serbest zaman.
Ardından öğlen yemeği için adanın en güzel balıkçı köyü LANGADA’ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde adanın sembollerinden biri haline gelmiş deniz kenarındaki yeldeğirmenlerinde fotoğraf molası veriyor. DASKALOPETRA bölgesinde Homeros’un İlyada ve Odysseia destanlarının yazıldığı öğretmen kayasını ziyaret ediyoruz.
 
Dönüş yolunda yılbaşına özel promosyonları ile ünlü adanın en büyük marketi LIDL’da alış-veriş molası.
 
Otelde dinlenme ve geceye hazırlık için serbest zaman.
 
Canlı Yunan müziği ve özel yılbaşı programı eşliğinde Aegean Dream Hotelin balo salonunda zengin açık büfe yemek servisi ve limitsiz yerel içkiden ( uzo, şarap, bira ve meşrubat) oluşan menümüz ile geç saatlere kadar eğlencenin tadını çıkarıyoruz
 
1 Ocak Çarşamba
 
Yeni yılın ilk günü yeteri kadar dinlendikten sonra limana transferimizi gerçekleştiriyoruz. 
İsteyen yolcularımız extra satılan Güney Ada turuna katılabilirler.  
Güney Ada Turu: Rotamızı dünyada damla sakızının tek üretim yeri olan ve MASTIKA HORYA olarak adlandırılan SAKIZ KÖYLERİ’ ne çeviriyoruz.
Cenevizlilerden kalan narenciye bahçeleri ile çevrelenmiş Ceneviz tarzı taş konakları ile meşhur KAMBOS bölgesinin içinden geçerek ilk durağımız olan ARMOLİA köyü’ ne varıyoruz, burada adanın meşhur Sakız Ağaçlarını da yakından görüyoruz.

Seramik yapımı ve seramik işlemeciliği ile büyük bir üne sahip olan ARMOLİA köyünde seramikten sürahiler, vazolar, bardaklar ve fincanlar yapılmaktadır.
Dileyenler buradaki mağazalardan seramik ve yerel ada ürünleri alışverişi yapabilirler.
Buradan sonraki durağımız, Bizans döneminde inşa edilen, adanın en turistik, en eski ve labirent sokaklarıyla ünlü MESTA köyü.

Benzersiz bir mimariye sahip olan bu köy, hem eşsiz evlerini hem de Yunanistan’ın en önemli kiliselerinden biri olan Aziz Taksiarhis kilisesini günümüze kadar bozulmadan getirmeyi başarmış ortaçağ kale-köylerinden biri olarak sizleri yüzyıllar öncesine götürüyor.

Burada vereceğimiz serbest zamanda dilerseniz köy meydanında kahve içebilir, adaya özgü lezzetleri tadabilirsiniz.
Ardından, Ada’nın güneyindeki en büyük köylerinden biri olan, siyah-beyaz geometrik şekillerin kombinasyonu ve eşsiz dış duvar dekorlu evleri ile ünlü PYRGİ köyü’ ne varıyoruz.

Bu Ortaçağ Köyünün dar sokaklarında yürüyüş yaparken, önemli tarihi anıtları ve Bizans dönemine ait Kutsal Havarilere adanmış Agion Apostolon Kilisesini görebilirsiniz.

Ardından yemek molası vereceğimiz siyah volkanik taşlardan oluşan adanın en ünlü plajı MAVRAVOLİA’nın bulunduğu EMPORİOS’a gidiyor, birbirinden lezzetli ve bir o kadarda damak tadımıza uygun yunan yemekleriyle bu güzel günümüzü bitiriyoruz.

Dönüş yolunda adanın güzel doğa manzarasını seyrederek merkeze ulaşıyoruz.

Bu güzel günün ardından Sakız Limanına varıyor, Turyol Hızlı Feribotları ile Çeşme’ye doğru harekete geçiyoruz. Ege’nin mavi sularında keyifli yolculuğumuzu tamamlayıp Çeşme’ye ulaşıyoruz.

 
 
SAKIZ ADASI
TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER;
 • Turyol Çeşme Sakız Adası Hızlı Feribot Geçişleri 
 • 1 gece seçilen otelde oda + kahvaltı konaklama
 • Şehir merkezi ve Kuzey ada turu
 • Yunan Tavernası Yılbaşı Eğlencesi (Sınırsız Yerli İçki)
 • Acente Refakati ve Türkçe Rehberlik Hizmetleri
   
 
TUR FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER;
 • Sakız Adası Güney Ada Turu  ( 20€ kişi başı )
 • Vize Ücreti, Yurtdışı Çıkış Harcı (50TL), Şehir Vergisi (1€), Liman Vergisi (0,50 Cent)
ÜCRETLENDİRME ;

Hızlı Feribot ile birlikte toplam fiyat;
2-3 Yıldızlı Otellerde ( Diana Hotel, Morning Star Hotel)
 • Kişi Başı: 110 €
 • Single oda farkı: +25 €
 • 4-12 Yaş Çocuk 65€ (aile yanında kalmak şartıyla)
4 Yıldızlı Otellerde (Aegean Dream Hotel)
 • Kişi Başı: 120€
 • Single oda farkı: +30 €
 • 4-12 yaş: 65€ (aile yanında kalmak şartıyla)
Sakız Adası turu, Çeşmeden sakız adasına geçiş hakkında detaylı bilgi için ; Formu doldurun, size ulaşalım...
Çeşme Sakız Adası feribot kaç saat?  Çeşme'den Sakız Adası'na yolculuk feribotla 30 dakika...