Sakız Adası / Konaklamalı Tur Programı

75
HEMEN SATIN AL

Sakız Adası / Konaklamalı Tur Programı


KONAKLAMALI SAKIZ ADASI HAFTASONU TURU
 
1.Gün 
08:30 itibari ile TURYOL ÇEŞME CHECK-İN OFİS’inde buluşup, gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından 09:00 ‘da TURYOL HIZLI FERİBOTLARI ile, Çeşme koyları ve deniz fenerlerinin eşliğinde Sakız Adası'na doğru hareket ediyoruz.
Yaklaşık 30 dakika süren bu keyifli deniz yolculuğunun ardından, turistik ada kimliğinin yanı sıra Ortaçağ köyleriyle tarihi derinliği olan Sakız adasına ‘'Merhaba'' diyoruz. Sakız Adasına vardıktan sonra, otelinize geçebilir veya Şehir merkezinde zaman geçirebilirsiniz.

Rotamızı dünyada damla sakızının tek üretim yeri olan ve MASTIKA HORYA olarak adlandırılan SAKIZ KÖYLERİ’ ne çeviriyoruz.
Cenevizlilerden kalan narenciye bahçeleri ile çevrelenmiş Ceneviz tarzı taş konakları ile meşhur KAMBOS bölgesinin içinden geçerek ilk durağımız olan ARMOLİA köyü’ ne varıyoruz, burada adanın meşhur Sakız Ağaçlarını da yakından görüyoruz. 

Seramik yapımı ve seramik işlemeciliği ile büyük bir üne sahip olan Armolia köyünde seramikten sürahiler, vazolar, bardaklar ve fincanlar yapılmaktadır.
Dileyenler buradaki mağazalardan seramik ve yerel ada ürünleri alışverişi yapabilirler. Buradan sonraki durağımız, Bizans döneminde inşa edilen, adanın en turistik, en eski ve labirent sokaklarıyla ünlü MESTA köyü. 

Benzersiz bir mimariye sahip olan bu köy, hem eşsiz evlerini hem de Yunanistan’ın en önemli kiliselerinden biri olan Aziz Taksiarhis kilisesini günümüze kadar bozulmadan getirmeyi başarmış ortaçağ kale-köylerinden biri olarak sizleri yüzyıllar öncesine götürüyor.
Burada vereceğimiz serbest zamanda dilerseniz köy meydanında kahve içebilir, adaya özgü lezzetleri tadabilirsiniz.
Ardından, Ada’nın güneyindeki en büyük köylerinden biri olan, siyah-beyaz geometrik şekillerin kombinasyonu ve eşsiz dış duvar dekorlu evleri ile ünlü PYRGİ köyü’ ne varıyoruz.
Bu Ortaçağ Köyünün dar sokaklarında yürüyüş yaparken, önemli tarihi anıtları ve Bizans dönemine ait Kutsal Havarilere adanmış Agion Apostolon Kilisesini görebilirsiniz.
Bu keyifli turumuzun son durağı, öğle yemeğimizi yiyeceğimiz şirin bir balıkçı kasabasına gidiyor, birbirinden lezzetli ve bir o kadarda damak tadımıza uygun yunan yemekleriyle bu güzel günümüzü bitiriyoruz.
Dönüş yolunda adanın güzel doğa manzarasını seyrederek otelimize ulaşıyoruz.
Dilerseniz akşam yemeğinde geleneksel ada yemeklerinin tadına bakıp “Bouzouki” eşliğinde Yunan müziğine ve danslarına doyarak unutamayacağımız bir Yunan gecesine katılabilirsiniz.

 
2. Gün
 
Sabah kahvaltının ardından şehir merkezinde zaman geçirebilirsiniz.
Akşam feribot dönüş saatimizde, Turyol Hızlı Feribotları ile Çeşme’ye doğru harekete geçiyoruz. Ege’nin mavi sularında keyifli yolculuğumuzu tamamlayıp Çeşme’ye ulaşıyoruz.

 
 
SAKIZ ADASI
TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER;
 
TUR FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER;
 • Vize Ücreti, Yurtdışı Çıkış Harcı (50TL), Şehir Vergisi (1€), Liman Vergisi (0,50 Cent)
 • Yunan Taverna Gecesi (Sınırsız Yerli İçki Dahil 30 Euro)
ÜCRETLENDİRME ;

Hızlı Feribot + Tur + Konaklama/Kahvaltı + Transfer bileti ile birlikte toplam fiyat;
1 KASIM 2019 - 1 NİSAN 2020
 • 2-3 Yıldızlı Otellerde (Diana Hotel, Morning Star Hotel, Kyma Hotel)
 • Kişi Başı: 75 € - Tek Kişilik Oda 95 €;
 • 4-12 Yaş Çocuk 40€ (Aile yanında kalmak şartıyla)
 • 4 Yıldızlı Otellerde (Chandris Hotel, Erytha Hotel,  Golden Sands Hotel, GrecianCastle, Kyveli Hotel)
 • Kişi Başı: 90 € - Tek Kişilik Oda 115 €
 • 4-12 Yaş Çocuk 50 € (Aile yanında kalmak şartıyla)' 
 
 • NOTLAR;
  • Erytha Hotel ve Golden Sand Hotel denize sıfırdır.
  • TURYOL, Konaklanan Yere ve Gümrük ve Pasaport İşlemlerinden Geçiş Süresine Göre Tur Programında Gerekli Değişiklikleri Yapabilir.
  • Yılbaşı, Mostra Karnavalı ve Paskalya dönemlerinde fiyatlar geçerli değildir.
  • Pasaportunda KKTC’ye Giriş Damgası Olanlar Yunanistan’a Giremezler.
Sakız Adası turu, Çeşmeden sakız adasına geçiş hakkında detaylı bilgi için ; Formu doldurun, size ulaşalım...
Çeşme Sakız Adası feribot kaç saat?  Çeşme'den Sakız Adası'na yolculuk feribotla 30 dakika...