Sakız Adası / Mostra Karnavalı Tur + Hızlı Feribot

35
HEMEN SATIN AL

Sakız Adası / Mostra Karnavalı Tur + Hızlı Feribot

Mostra karnavalı için 1 Mart 2020, Pazar sabahı saat 08:00 da Çeşme gümrük limanı girişindeki TURYOL Çeşme Check-in ofisinde işlemlerimizi yapıyoruz. Pasaport kontrolünün ardından Ege’nin maviliklerinde feribot ile 30 dakika sürecek keyifli yolculuğumuz başlıyor. Sakız Adası limanına vardığımızda giriş işlemlerinin ardından şehir merkezine kısa bir zaman ayırıyoruz. 11:00’ da TURYOL SAKIZ OFİS’ inde buluşup aracımıza biniyor ve Mostra karnavalı etkinlikleri ve yürüyüşünü izlemek için adaya özgü kızıl taşlarla yapılmış evleriyle ünlü THYMİANA köyüne hareket ediyoruz.

MOSTRA karnavalının tam olarak ne zaman başladığı bilinmese de kökleri ortaçağda yaşanmış gerçek bir hikayeye dayanmaktadır. Çağlar boyunca korsanlar Damla Sakızı ve zenginliklerinden dolayı adayı yağmalamıştır. Yine bir gün ada halkı eğlenceye dalmışken gözcüler yaklaşmakta olan korsanları haber verirler. Eğlencenin coşkusuyla tüm köy halkı sahile doğru koşar ve korsanlara tuzak kurarlar. Şiddetli geçen çatışmanın ardından da korsanların saldırısını geri püskürtür, ele geçirdiklerini de köy meydanında asarlar. Bu zafer anısına da her sene festival ayının son Pazar günü ‘talimi’ adı verilen kılıç oyunlarıyla ve özel kıyafetleriyle bu savaşı canlandırırlar.

Öğlen yemeğimiz içinde serbest zamanımız bu karnavalın yapıldığı köyde olacak. Ardından limana doğru hareket ediyoruz. Pasaport kontrolünün ardından sizleri adadan güzel hatıralarla uğurluyoruz.
TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER;
  • Çeşme-Sakız Turyol Hızlı Feribot Geçişleri,)
  • Mostra Karnavalı Turu,
  • Tur Boyunca Türkçe Rehberlik ve Acente Refakati
TUR FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER;
  • Yurt Dışı Çıkış Harcı ve Kişisel Harcamalar
  • Sakız Adası Liman Vergisi ( 0,50€ )
 
ÜCRETLENDİRME;
  • Turyol Hızlı Feribot Bileti + Mostra Karnavalı Turu Toplam 35 €
  • Not: TURYOL gerekli gördüğü durumlarda programın akışında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.