Sakız Adası / Mostra Karnavalı

35
HEMEN SATIN AL

Sakız Adası / Mostra Karnavalı


SAKIZ ADASI GÜNÜBİRLİK MOSTRA KARNAVALI
 
 
Mostra karnavalı için 10 Mart 2019, Pazar sabahı saat 08:00 da Çeşme gümrük limanı girişindeki  TURYOL ÇEŞME CHECK-İN OFİS’inde işlemlerimizi yapıyoruz. Pasaport kontrolünün ardından Ege’nin maviliklerinde feribot ile 30 dakika sürecek keyifli yolculuğumuz başlıyor. Sakız Adası limanına vardığımızda giriş işlemlerinin ardından şehir merkezine kısa bir zaman ayırıyoruz. 11:00’ da TURYOL SAKIZ OFİS’ inde buluşup aracımıza biniyor ve Mostra karnavalı etkinlikleri ve yürüyüşünü izlemek için adaya özgü kızıl taşlarla yapılmış evleriyle ünlü THYMİANA köyüne hareket ediyoruz.
MOSTRA karnavalının tam olarak ne zaman başladığı bilinmese de kökleri ortaçağda yaşanmış gerçek bir hikayeye dayanmaktadır. Çağlar boyunca korsanlar Damla Sakızı ve zenginliklerinden dolayı adayı yağmalamıştır. Yine bir gün ada halkı eğlenceye dalmışken gözcüler yaklaşmakta olan korsanları haber verirler. Eğlencenin coşkusuyla tüm köy halkı sahile doğru koşar ve korsanlara tuzak kurarlar. Şiddetli geçen çatışmanın ardından da korsanların saldırısını geri püskürtür, ele geçirdiklerini de köy meydanında asarlar. Bu zafer anısına da her sene festival ‘talimi’ adı verilen kılıç oyunlarıyla ve özel kıyafetleriyle bu savaşı canlandırırlar.             
Öğlen yemeğimiz içinde serbest zamanımız bu karnavalın yapıldığı köyde olacak. Ardından limana doğru hareket ediyoruz. Pasaport kontrolünün ardından sizleri adadan güzel hatıralarla uğurluyoruz
 
 
SAKIZ ADASI
TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER;
 
TUR FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER;
  • Yurt Dışı Çıkış Harcı ve Kişisel Harcamalar
ÜCRETLENDİRME ;
Turyol Hızlı Feribot Bileti + Mostra Karnavalı Turu Toplam 35 €
Not: TURYOL gerekli gördüğü durumlarda programın akışında değişiklik yapma hakkını saklı tutar
Sakız Adası turu, Çeşmeden sakız adasına geçiş hakkında detaylı bilgi için ; Formu doldurun, size ulaşalım...
Çeşme Sakız Adası feribot kaç saat?  Çeşme'den Sakız Adası'na yolculuk feribotla 30 dakika...