Sakız Adası / Otel Konaklama + Feribot Bileti

55
HEMEN SATIN AL

Sakız Adası / Otel Konaklama + Feribot Bileti

BU TURUN SÜRESİ DOLMUŞTUR


1.Gün
08:30 itibari ile TURYOL ÇEŞME CHECK-İN OFİS’inde buluşup, gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından 09:00 ‘da TURYOL HIZLI FERİBOTLARI ile, Çeşme koyları ve deniz fenerlerinin eşliğinde Sakız Adası'na doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 30 dakika süren bu keyifli deniz yolculuğunun ardından, turistik ada kimliğinin yanı sıra Ortaçağ köyleriyle tarihi derinliği olan Sakız adasına ‘'Merhaba'' diyoruz.
 
Dilerseniz akşam yemeğinde geleneksel ada yemeklerinin tadına bakıp “Bouzouki” eşliğinde Yunan müziğine ve danslarına doyarak unutamayacağımız bir Yunan gecesine katılabilirsiniz.
 
 
2. Gün
Sabah kahvaltının ardından belirlenecek saatte otel lobisinde buluşarak, rehberimiz eşliğinde Güney ada turumuza katılabilirsiniz.
 
Rotamızı dünyada damla sakızının tek üretim yeri olan ve MASTIKA HORYA olarak adlandırılan SAKIZ KÖYLERİ’ ne çeviriyoruz. Cenevizlilerden kalan narenciye bahçeleri ile çevrelenmiş Ceneviz tarzı taş konakları ile meşhur KAMBOS bölgesinin içinden geçerek ilk durağımız olan ARMOLİA köyü’ ne varıyoruz, burada adanın meşhur Sakız Ağaçlarını da yakından görüyoruz. Seramik yapımı ve seramik işlemeciliği ile büyük bir üne sahip olan Armolia köyünde seramikten sürahiler, vazolar, bardaklar ve fincanlar yapılmaktadır. Dileyenler buradaki mağazalardan seramik ve yerel ada ürünleri alışverişi yapabilirler. Buradan sonraki durağımız, Bizans döneminde inşa edilen, adanın en turistik, en eski ve labirent sokaklarıyla ünlü MESTA köyü. Benzersiz bir mimariye sahip olan bu köy, hem eşsiz evlerini hem de Yunanistan’ın en önemli kiliselerinden biri olan Aziz Taksiarhis kilisesini günümüze kadar bozulmadan getirmeyi başarmış ortaçağ kale-köylerinden biri olarak sizleri yüzyıllar öncesine götürüyor. Burada vereceğimiz serbest zamanda dilerseniz köy meydanında kahve içebilir, adaya özgü lezzetleri tadabilirsiniz. Ardından, Ada’nın güneyindeki en büyük köylerinden biri olan, siyah-beyaz geometrik şekillerin kombinasyonu ve eşsiz dış duvar dekorlu evleri ile ünlü PYRGİ köyü’ ne varıyoruz. Bu Ortaçağ Köyünün dar sokaklarında yürüyüş yaparken, önemli tarihi anıtları ve Bizans dönemine ait Kutsal Havarilere adanmış Agion Apostolon Kilisesini görebilirsiniz. Bu keyifli turumuzun son durağı, öğle yemeğimizi yiyeceğimiz şirin bir balıkçı kasabasına gidiyor, birbirinden lezzetli ve bir o kadarda damak tadımıza uygun yunan yemekleriyle bu güzel günümüzü bitiriyoruz. Dönüş yolunda adanın güzel doğa manzarasını seyrederek merkeze ulaşıyoruz. Bu güzel günün ardından gümrük işlemlerini de bitirdikten sonra Turyol Hızlı Feribotları ile Çeşme’ye doğru harekete geçiyoruz. Ege’nin mavi sularında keyifli yolculuğumuzu tamamlayıp Çeşme’ye ulaşıyoruz.
 
TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER;
 • Sakız Adası Karşılama
 • 1 Gece Otel Konaklama (Kahvaltı Dahil)
 
TUR FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER;
 • Turyol Hızlı Feribot Bileti (25 Euro)
 • Sakız Adası Güney Ada Turu (20 Euro)
 • Yunan Taverna Gecesi (Sınırsız Yerli İçki Dahil 30 Euro)
 • Vize Ücreti
 • Yurtdışına Çıkış Harcı
 • Öğle Yemekleri
TUR FİYATLARI;
 • Morning Star 3*(Şehir Merkezi 3 Km)
2 Kişilik Odada kişi başı 30 Euro / Tek kişilik 45 Euro
 • Diana Hotel 2*(Şehir Merkezi)
2 Kişilik Odada kişi başı 35 Euro / Tek kişilik 55 Euro
 • Grecian Castle Hotel 4* (Şehir Merkezi 400m)
2 Kişilik Odada kişi başı 40 Euro /  Tek kişilik 70 Euro
 • Chandris Hotel 4*(Şehir Merkezi)
2 Kişilik Odada kişi başı 45 Euro / Tek kişilik 80 Euro

Bu fiyatlar 29 Aralık 2017 tarihine kadar geçerlidir.
 
NOTLAR;
 • 4 yaş çocuklar(ek yatak yok ise) ücretsiz, 4-12 yaş çocuklar % 50 indirimlidir.
 • TURYOL gerekli gördüğü durumlarda programın akışında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Pasaportunda KKTC'ye giriş damgası olanlar Yunanistan' giriş yapamazlar.