Sakız Adası / Otel Konaklama + Feribot Bileti

55
HEMEN SATIN AL

Sakız Adası / Otel Konaklama + Feribot Bileti

BU TURUN SÜRESİ DOLMUŞTUR.


TURYOL SAKIZ ADASI / OTEL KONAKLAMA + FERİBOT BİLETİ
 
1.Gün 
08:30 itibari ile TURYOL ÇEŞME CHECK-İN OFİS’inde buluşup gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından 09:00' da TURYOL HIZLI FERİBOTLARI ile çeşme koyları ve  deniz fenerlerinin eşliğinde Sakız adasına doğru hareket ediyoruz.Yaklaşık 30 dakika  süren bu keyifli yolculuğun ardından, turistik ada kimliğinin yanı sıra Orta çağ köyleriyle tarih derinliği olan Sakız adasına "Merhaba" diyoruz. Sakız adasına vardıktan sonra, otelinize geçebilir veya Şehir merkezinde zaman geçirebilirsiniz.
Dilerseniz akşam yemeğinde geleneksel ada yemeklerinin tadına bakıp "Bouzouki" eşliğinde Yunan müziğine ve danslarına doyarak unutmayacağınız bir Yunan gecesine katılabilirsiniz.
2. Gün
 
Sabah kahvaltının ardından belirlenecek saatte otel lobisinde buluşarak, rehberimiz eşliğinde Güney ada turumuza katılabilirsiniz.

Rotamızı; dünyada damla sakızının tek üretim yeri olan ve MASTİKA HORYA olarak adlandırılan SAKIZ KÖYLERİ’ ne çeviriyoruz. Cenevizlilerden kalan narenciye bahçeleri ile çevrelenmiş Ceneviz tarzı taş konakları ile meşhur KAMBOS bölgesinin içinden geçerek, ilk durağımız olan ARMOLİA köyü' ne varıyoruz. Burada adanın meşhur Sakız Ağaçlarını da yakından görüyoruz. Seramik yapımı ve seramik işlemeciliği ile büyük bir üne sahip olan Armolia köyünde seramikten sürahiler, vazolar, bardaklar ve fincanlar yapılmaktadır. Arzu edenler buradaki mağazalardan seramik ve yerel ada ürünleri alışverişi yapabilirler. Buradan sonraki durağımız, Bizans döneminde inşa edilen, adanın en turistik ve labirent sokaklarıyla ünlü MESTA köyü. Benzersiz bir mimariye sahip olan bu köy, hem eşsiz evlerini hem de Yunanistan'ın en önemli kiliselerinden biri olan Aziz Taksiarhis kilisesini günümüze kadar bozulmadan getirmeyi başarmış, ortaçağ kale-köylerinden biri olarak sizleri yüzyıllar öncesine götürüyor. Burada vereceğimiz serbest zamanda dilerseniz köy meydanında kahve içebilir, adaya özgü lezzetleri tadabilirsiniz. Ardından, Ada'nın güneyindeki en büyük köylerinden biri olan ve duvarları siyah beyaz desenli evleri ile ünlü PYRGİ köyü' ne varıyoruz. Bu Ortaçağ Köyünün sokaklarında yürüyüş yaparken, önemli tarihi anıtları ve Bizans dönemine ait Kutsal Havarilere adanmış Agion Apostolon Kilisesini görebilirsiniz. Bu keyifli turumuzun son durağı, yemek molası vereceğimiz, siyah volkanik taşlardan oluşan adanın en ünlü plajı Mavra Volia'nın bulunduğu EMPORİOS’a gidiyoruz. Birbirinden lezzetli ve bir o kadarda damak tadımıza uygun yunan yemekleriyle bu güzel günümüzü bitiriyoruz. Dönüş yolunda adanın güzel doğa manzarasını seyrederek merkeze ulaşıyoruz. Bu güzel günün ardından gümrük işlerini de bitirdikten sonra  TURYOL HIZLI FERİBOTLARI ile Çeşme'ye doğru harekete geçiyoruz. Ege'nin mavi sularında keyifli yolculuğumuzu tamamlayıp Çeşme'ye ulaşıyoruz.
 
 
SAKIZ ADASI
TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER;
 
TUR FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER;
 • Sakız Adası Güney Ada Turu (20 Euro)
 • Yurt Dışı Harcı, Kişisel Harcamalar, Şehir vergisi (1€) ve Seyahat Sağlık Sigortası
 • Taverna Gecesi Canlı Müzik, Fix Menü, Limitsiz İçki(Uzo, Şarap vs Yerel İçki) 30€
ÜCRETLENDİRME ;

Hızlı Feribot ile birlikte toplam fiyat;
 • 2-3 Yıldızlı Otellerde (Diana Hotel, Morning Star Hotel, Kyma Hotel)
 • Kişi Başı: 55 € - Tek Kişilik Oda 75 €
 • 3-12 Yaş Çocuk %50 İndirimli (1. Çocuk)
 • 4 Yıldızlı Otellerde ( Erytha Hotel, Kyveli Hotel)
 • Kişi Başı: 65 € - Tek Kişilik Oda 90 €
 • 3-12 Yaş Çocuk %50 İndirimli (1. Çocuk)

 • NOTLAR;
  • 3 Yaş çocuklar (ek yatak yok ise) ücretsiz 4-12 yaş çocuklar %50 indirimlidir.
  • TURYOL, Konaklanan Yere ve Gümrük ve Pasaport İşlemlerinden Geçiş Süresine Göre Tur Programında Gerekli Değişiklikleri Yapabilir.
  • Pasaportunda KKTC’ye Giriş Damgası Olanlar Yunanistan’a Giremezler.
Sakız Adası turu, Çeşmeden sakız adasına geçiş hakkında detaylı bilgi için ; Formu doldurun, size ulaşalım...
Çeşme Sakız Adası feribot kaç saat?  Çeşme'den Sakız Adası'na yolculuk feribotla 30 dakika...