Sakız Adası / 23 Nisan 2 Gece Tüm Turlar Dahil

130
HEMEN SATIN AL

Sakız Adası / 23 Nisan 2 Gece Tüm Turlar Dahil

Bu turun süresi dolmuştur..
TURYOL SAKIZ ADASI 23 NİSAN TURU
21 – 23 Nisan 2018
1.Gün Cumartesi
Sakız Adası 23 Nisan turu için Cumartesi sabahı saat 08:00 da Çeşme gümrük limanı girişindeki TURYOL ÇEŞME CHECK-İN OFİS’inde sakız adası feribot geçiş işlemlerimizi yapıyoruz. Pasaport kontrolünün ardından Ege’nin maviliklerinide hızlı feribot ile 30 dakika sürecek keyifli yolculuğumuz başlıyor. Sakız Adası limanına vardığımızda giriş işlemlerinin ardından valizlerimizi otobüsün bagajına yerleştiriyor ve Ege’nin gizli hazinesi Sakız Adası’nı keşfe başlıyoruz.
 
Rotamızı; dünyada damla sakızının en önemli üretim yeri olan ve MASTİKA HORYA olarak adlandırılan SAKIZ KÖYLERİ’ ne çeviriyoruz. Cenevizlilerden kalan narenciye bahçeleri ile çevrelenmiş Ceneviz tarzı taş konakları ile meşhur KAMBOS bölgesinin içinden geçerek, ilk durağımız olan ARMOLİA köyü' ne varıyoruz. Burada adanın meşhur Sakız Ağaçlarını da yakından görüyoruz. Seramik yapımı ve seramik işlemeciliği ile büyük bir üne sahip olan Armolia köyünde seramikten sürahiler, vazolar, bardaklar ve fincanlar yapılmaktadır. Arzu edenler buradaki mağazalardan seramik ve yerel ada ürünleri alışverişi yapabilirler. Buradan sonraki durağımız, Bizans döneminde inşa edilen, adanın en turistik ve labirent sokaklarıyla ünlü MESTA köyü. Benzersiz bir mimariye sahip olan bu köy, hem eşsiz evlerini hem de Yunanistan'ın en önemli kiliselerinden biri olan Aziz Taksiarhis kilisesini günümüze kadar bozulmadan getirmeyi başarmış, ortaçağ kale-köylerinden biri olarak sizleri yüzyıllar öncesine götürüyor. Burada vereceğimiz serbest zamanda dilerseniz köy meydanında kahve içebilir, adaya özgü lezzetleri tadabilirsiniz. Ardından, Ada'nın güneyindeki en büyük köylerinden biri olan ve duvarları siyah beyaz desenli evleri ile ünlü PYRGİ köyü' ne varıyoruz. Bu Ortaçağ Köyünün sokaklarında yürüyüş yaparken, önemli tarihi anıtları ve Bizans dönemine ait Kutsal Havarilere adanmış Agion Apostolon Kilisesini görebilirsiniz. Bu keyifli turumuzun son durağı, yemek molası vereceğimiz, siyah volkanik taşlardan oluşan adanın en ünlü plajı Mavra Volia'nın bulunduğu EMPORİOS’a gidiyoruz. Birbirinden lezzetli ve bir o kadarda damak tadımıza uygun yunan yemekleriyle bu güzel günümüzü bitiriyoruz
 
Tavernaya katılmak isteyen müşterilerimizle akşam otel lobisinde buluşup Canlı Yunan müziği, limitsiz uzo ve şarap eşliğinde akşam yemeğimizi yiyeceğimiz Yunan eğlencesine gidiyoruz. İsteyen misafirlerimiz sabahın erken saatlerine kadar sirtaki yapıp tabak kırmaya devam edebilir..
 
2. Gün Pazar
Sabah kahvaltının ardından Batı Ada Turu’na başlıyoruz. Yaklaşık bin yıl önce inşa edilmiş ve yüzyıllarca tüm Ege’nin en önemli dini merkezi olmuş NEA MONİ manastırına doğru hareket ediyoruz. Bu manastır UNESCO tarafından dünya kültürel mirası ilan edilmiştir. Ziyaretimizin ardından yüzyıllar boyunca adanın en korunaklı köyü sayılan ANAVATOS köyünü ziyaret edip, hüzünlü tarihini öğreniyoruz. Sivri bir tepenin üzerine kurulmuş olan bu köy ortaçağdaki korsan saldırılarından korunma amaçlı kurulmuş ve günümüze kadar ulaşmayı başarmıştır. Öğlen yemeği için tamamen taş evlerden oluşan AVGONİMA köyüne doğru ilerliyoruz. Muhteşem ege manzarasına karşı yemeğimizin tadını çıkarıyoruz. Dönüş yolunda Ceneviz döneminden (14-15. Yüzyıldan) kalan ihtişamlı konakları ve ortaçağ mimarisiyle adanın en ilginç ve özel köyü olan KAMBOS’a gidiyoruz. Bu bölgede eski dönemlerden kalma güzel bir konağın bahçesinde (CITRUS) kahve molası vereceğiz. Bu konak Ceneviz döneminden bu yana adanın meşhur portakallarının tarihini anlatan bir müze olarak hizmet vermektedir. Kahve molamızın ardından konaklayacağımız otelimize doğru hareket ediyoruz. Deniz kenarında lezzetli tatlar içeren bir tavernada öğlen yemeğinin ardından limana dönüş yapıyoruz.     
 
3. Gün Pazartesi
Sabah kahvaltının dönüş yolunda adanın güzel doğa manzarasını seyrederek Sakız Adası merkeze dönüyoruz. Sakız Adası şehir merkezi turumuza APLOTERYA adı verilen Sakız adası çarşısından başlıyoruz. Sultan Abdülmecit tarafından yaptırtılan MECİDİYE Cami’yi, Sakız adasının en büyük ve en işlek meydanı olan VOUNAKİ Meydanı’nı geride bıraktıktan sonra BİZANS döneminde inşa edilmiş fakat daha sonra sırasıyla CENEVIZ ve OSMANLI dönemlerinde de adanın yönetim merkezi olmuş SAKIZ KALESİ’ni ve içerisindeki OSMANLI eserlerini ziyaret edeceğiz. Pazartesi günü planlanan şehir merkezi gezimizde, tüm dükkanlar açık olacağından dilediğiniz gibi alışveriş yapabilecek, sevdiklerinize hediyeler alabileceksiniz.
Bu güzel günün ardından gümrük işlemlerini bitirdikten sonra gemimizle Çeşme'ye doğru harekete geçiyoruz. Ege'nin mavi sularında keyifli yolculuğumuzu tamamlayıp Çeşme'ye ulaşıyoruz.
 
SAKIZ ADASI
TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER;
 • Turyol Çeşme Sakız Adası Hızlı Feribot Geçişleri
 • Seçilen Otelde 1 Gece Konaklama + Kahvaltı
 • Batı Ada Turu
 • Güney Ada Turu
 • Tur Boyunca Tüm Transferler, Türkçe Rehberlik ve Acente Refakati
 
TUR FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER;
 • Yurt Dışı Harcı, Kişisel Harcamalar, Şehir vergisi (2€) ve Seyahat Sağlık Sigortası
 • Taverna Gecesi Canlı Müzik, Fix Menü, Limitsiz İçki(Uzo, Şarap vs Yerel İçki) 30€
ÜCRETLENDİRME ;
 • 2-3 Yıldızlı Otellerde (Diana Hotel, Morning Star Hotel, Kyma Hotel)
 • Kişi Başı: 130 € - Tek Kişilik Oda 170 €
 • 3-12 Yaş Çocuk %50 İndirimli (1. Çocuk)
 • 4 Yıldızlı Otellerde ( Erytha Hotel, Kyveli Hotel)
 • Kişi Başı: 150 € - Tek Kişilik Oda 200 €
 • 3-12 Yaş Çocuk %50 İndirimli (1. Çocuk)

 • NOTLAR;
  • TURYOL, Konaklanan Yere ve Gümrük ve Pasaport İşlemlerinden Geçiş Süresine Göre Tur Programında Gerekli Değişiklikleri Yapabilir.
  • Pasaportunda KKTC’ye Giriş Damgası Olanlar Yunanistan’a Giremezler.
Sakız Adası 23 Nisan turu, Çeşmeden sakız adasına geçiş hakkında detaylı bilgi için ; Formu doldurun, size ulaşalım...
Çeşme Sakız Adası feribot kaç saat?  Çeşme'den Sakız Adası'na yolculuk feribotla 30 dakika...