Sakız Adası / Tüm Turlar Dahil

110
HEMEN SATIN AL

Sakız Adası / Tüm Turlar Dahil


 
KONAKLAMALI SAKIZ ADASI TURU
Konaklamalı Sakız Adası Turu 18 HAZIRAN – 11 EYLUL 2022 Tarihleri arasında hafta içi – hafta sonu fark etmeksizin kesin çıkışlı yapılmaktadır.

 
1.Gün

SEHIR MERKEZI ve KUZEY ADA TURU
08:30 itibari ile TURYOL ÇEŞME CHECK-İN Ofis’inde buluşup, gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından 09:20 ‘de TURYOL FERİBOTU ile, Çeşme koyları ve deniz fenerlerinin eşliğinde Sakız Adası'na doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 35 dakika süren bu keyifli deniz yolculuğunun ardından, turistik ada kimliğinin yanı sıra ortaçağ köyleriyle tarihi derinliği olan Sakız adasına ‘'Merhaba'' diyoruz.

Sakız Adası limanında sizleri karşılıyor ve Bizans kalesinin, Osmanlıdan kalma camilerin, çeşitli müzelerin hemen yanı başında her türlü lokal lezzeti bulabileceğiniz fırın, pastane ve cafelerle dolu merkezin tadını çıkarmak için serbest zaman veriyoruz. Saat 14:00 te tekrar ofisimizde buluşup, biraz dinlenip akşamın tadını çıkarmak için otel transferimizi gerçekleştiriyoruz.
Akşam saat 19:00 de otel lobimizde buluşup, transfer aracımızdaki yerimizi alıyor ve kuzeye doğru yola çıkıyoruz.

İlk durağımız her platformda adanın en önemli sembollerinden biri olarak karşımıza çıkan deniz kenarındaki 4 adet yel değirmeninin bulunduğu TABAKİKA. Tarihi yel değirmenlerinin görevi bölgeye de adını vermiş olan deri işleyici tabakhanelere (tabakika) su çekmekti. Son yıllarda belediyenin katkılarıyla restore edilerek adaya gelen tüm turistlerin görmeden dönmediği bir anı noktası haline geldi.

Buradaki fotoğraf molamızın ardından adanın en şirin balıkçı köyü olan LANGADA’ya doğru hareket ediyoruz. Deniz kenarındaki klasik Yunan tavernalarında (lokanta) geleneksel mezeler ve yunan mutfağının klasikleşmiş yemeklerinin yanı sıra en taze deniz ürünlerininde tadına bakma fırsatınız olacak. Akşam saat 22:30 te aracımıza binip otel transferimizi gerçekleştiriyoruz. Dileyen misafirlerimiz merkezde kalıp eğlenmeye devam edebilirler.
2. Gün Pazar


 
GÜNEY ADA TURU


Sabah kahvaltının ardından belirlenecek saatte otel lobisinde buluşarak, rehberimiz eşliğinde Güney ada turumuza başlıyoruz.
Rotamızı dünyada damla sakızının tek üretim yeri olan ve MASTIKA HORYA olarak adlandırılan SAKIZ KÖYLERİ’ ne çeviriyoruz. Cenevizlilerden kalan narenciye bahçeleri ile çevrelenmiş Ceneviz tarzı taş konakları ile meşhur KAMBOS bölgesinin içinden geçerek ilk durağımız olan ARMOLİA köyü’ ne varıyoruz, burada adanın meşhur Sakız Ağaçlarını da yakından görüyoruz. Seramik yapımı ve seramik işlemeciliği ile büyük bir üne sahip olan Armolia köyünde seramikten sürahiler, vazolar, bardaklar ve fincanlar yapılmaktadır. Şansımız varsa seramiğin yapım aşamalarrını görme fırsatıda bulabiliriz. Buradan sonraki durağımız, Bizans döneminde inşa edilen, adanın en turistik, en eski ve labirent sokaklarıyla ünlü MESTA köyü. Benzersiz bir mimariye sahip olan bu köy, hem eşsiz evlerini hem de Yunanistan’ın en önemli kiliselerinden biri olan Aziz Taksiarhis kilisesini günümüze kadar bozulmadan getirmeyi başarmış ortaçağ kale-köylerinden biri olarak sizleri yüzyıllar öncesine götürüyor. Burada vereceğimiz serbest zamanda dilerseniz köy meydanında kahve içebilir, adaya özgü lezzetleri tadabilirsiniz.

Ardından, Ada’nın güneyindeki en büyük köylerinden biri olan, siyah-beyaz geometrik şekillerin kombinasyonu ve eşsiz dış duvar dekorlu evleri ile ünlü PYRGİ köyü’ ne varıyoruz. Kristof Kolomb’unda yaşadığı düşünülen bu ortaçağ köyünün dar sokaklarında yürüyüş yaparken, önemli tarihi anıtları ve Bizans dönemine ait Kutsal Havarilere adanmış Agion Apostolon Kilisesini görebilirsiniz.

Bu keyifli turumuzun son durağı yemek ve yüzme molası vereceğimiz EMPORİOS. Siyah volkanik taşlarıyla Yunanistan’ın en güzel plajları ,arasında gösterilen bu koyda birbirinden lezzetli ve bir o kadarda damak tadımıza uygun yunan yemekleriyle bu güzel günümüzü bitiriyoruz.

Dönüş yolunda adanın güzel doğa manzarasını seyrederek merkeze ulaşıyoruz. Bu güzel günün ardından gümrük işlemlerini de bitirdikten sonra Turyol Feribotları ile Çeşme’ye doğru harekete geçiyoruz. Ege’nin mavi sularında keyifli yolculuğumuzu tamamlayıp Çeşme’ye ulaşıyoruz.

Tur dönüşü sizleri Sakız adası limanından güzel hatıralarla uğurluyoruz…
 
 
TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER;
 • Seçilen otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Güney Ada turu
 • Kuzey Ada turu
 • Tur boyunca tüm transferler
 • Acente refakati ve Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Liman ve Şehir vergileri
 • TURYOL Feribot bileti
 
TUR FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER;
 • Kişisel harcamalar
ÜCRETLENDİRME ;
 
 • 2-3 Yıldızlı Otellerde (Diana Hotel, Kyma Hotel veya Morning Star Hotel)
 • Kişi Başı: 110 € - Tek Kişilik Oda Farkı +20 €
 • 0-4 yaş ücretsiz / 4-12 yaş: %50 indirimli
 • 4 Yıldızlı Otellerde (Aegean Dream Hotel, Golden Sand Hotel, Grecian Castle veya Erytha Hotel)
 • Kişi Başı: 125 € - Tek Kişilik Oda Farkı +40 €
 • 0-4 yaş ücretsiz / 4-12 yaş: %50 indirimli
 
 • NOTLAR;
  • Hava ve yol kaynaklı herhangi bir değişiklikte Turyol programın genel yapısını ve içeriğini bozmadan değiştirme ve düzenleme yapma hakkını saklı tutar.
  • Pasaportunda K.K.T.C damgası bulunanlar Yunanistan’a giriş yapamazlar.
  • Otel seçilen dönemde müsaitliğe göre belirlenecektir.
Sakız Adası turu, Çeşmeden sakız adasına geçiş hakkında detaylı bilgi için ; Formu doldurun, size ulaşalım...
Çeşme Sakız Adası feribot kaç saat?  Çeşme'den Sakız Adası'na yolculuk feribotla 30 dakika...