Yunan Adaları / Sakız Adası / 1 Mayıs Turu
Sakız Adası Tur Programi - 1 Mayıs Turu
€ 90
2 GECE - 3 GÜN KONAKLAMALI TUR PROGRAMI / HIZLI FERİBOT + OTEL KONAKLAMA
1. Gün
29 Nisan Cumartesi

ŞEHİR MERKEZİ ve KUZEY ADA 08:00 itibari ile TURYOL ÇEŞME CHECK-İN OFİS ’inde buluşup, gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından 09:00 ‘da TURYOL HIZLI FERİBOTLARI ile, Çeşme koyları ve deniz fenerlerinin eşliğinde Sakız Adası’na doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 30 dakika süren bu keyifli deniz yolculuğunun ardından, turistik ada kimliğinin yanı sıra Ortaçağ köyleriyle tarihi derinliği olan Sakız adasına ‘’Merhaba” diyoruz. Gümrük çıkışında valizlerimizi otobüsümüzün bagajına yerleştirdikten sonra Sakız Adası şehir merkezi tanıtım turumuza başlıyoruz.

Bu turumuzda Yunanistan’ın en önemli kütüphanelerinden biri olan KORAI kütüphanesini, APLOTERYA adı verilen Sakız adası çarşısını, Sultan Abdülmecit tarafından yaptırtılan MECİDİYE Cami’yi, Sakız adasının en büyük ve en işlek meydanı olan VOUNAKİ MEYDANI’nı geride bıraktıktan sonra BİZANS döneminde inşa edilmiş fakat daha sonra sırasıyla CENEVIZ ve OSMANLI dönemlerinde de adanın yönetim merkezi olmuş SAKIZ KALESİ’ni ve içerisindeki OSMANLI eserlerini ziyaret edeceğiz.

Ardından öğlen yemeği için adanın kuzeyindeki en güzel balıkçı köyü LANGADA ya doğru hareket ediyoruz. Öğlen yemeğinin ardından HOMEROS‘un İlayda ve Odeysseia eserlerini yazdığı Vradados bölgesindeki DASKALOPETRA‘yı ziyaret ediyoruz. Dönüş yolumuzda adanın sembollerinden biri olan deniz kenarındaki yel değirmenlerinin yanında fotoğraf molamızdan sonra otelimize geçiyoruz.

Saat 21:00 otel lobisinde buluşup Canlı Yunan müziği, limitsiz uzo ve şarap eşliğinde akşam yemeğimizi yiyeceğimiz tavernaya gidiyoruz. Arzu eden misafirlerimiz belirlenen saatte servis aracı ile otele dönüyor, isteyen misafirlerimiz de sabahın erken saatlerine kadar sirtaki yapıp tabak kırmaya devam ediyorlar. 


2. Gün
30 Nisan Pazar

GÜNEY ADA Sabah kahvaltının ardından belirlenecek saatte otel lobisinde buluşarak, rotamızı dünyada damla sakızının tek üretim yeri olan ve MASTIKA HORYA olarak adlandırılan SAKIZ KÖYLERİ’ ne çeviriyoruz. Cenevizlilerden kalan narenciye bahçeleri ile çevrelenmiş Ceneviz tarzı taş konakları ile meşhur KAMBOS bölgesinin içinden geçerek ilk durağımız olan ARMOLİA köyü’ ne varıyoruz, burada adanın meşhur Sakız Ağaçlarını da yakından görüyoruz. Seramik yapımı ve seramik işlemeciliği ile büyük bir üne sahip olan Armolia köyünde seramikten sürahiler, vazolar, bardaklar ve fincanlar yapılmaktadır. Dileyenler buradaki mağazalardan seramik ve yerel ada ürünleri alışverişi yapabilirler. Buradan sonraki durağımız, Bizans döneminde inşa edilen, adanın en turistik, en eski ve labirent sokaklarıyla ünlü MESTA köyü. Benzersiz bir mimariye sahip olan bu köy, hem eşsiz evlerini hem de Yunanistan’ın en önemli kiliselerinden biri olan Aziz Taksiarhis kilisesini günümüze kadar bozulmadan getirmeyi başarmış ortaçağ kale-köylerinden biri olarak sizleri yüzyıllar öncesine götürüyor. Burada vereceğimiz serbest zamanda dilerseniz köy meydanında kahve içebilir, adaya özgü lezzetleri tadabilirsiniz. Ardından, Ada’nın güneyindeki en büyük köylerinden biri olan, siyah-beyaz geometrik şekillerin kombinasyonu ve eşsiz dış duvar dekorlu evleri ile ünlü PYRGİ köyü’ ne varıyoruz. Bu Ortaçağ Köyünün dar sokaklarında yürüyüş yaparken, önemli tarihi anıtları ve Bizans dönemine ait Kutsal Havarilere adanmış Agion Apostolon Kilisesini görebilirsiniz. Bu keyifli turumuzun son durağı, öğle yemeğimizi yiyeceğimiz şirin bir balıkçı kasabasına gidiyor, birbirinden lezzetli ve bir o kadarda damak tadımıza uygun yunan yemekleriyle bu güzel günümüzü bitiriyoruz.


3. Gün
1 Mayıs Pazartesi

BATI ADA TURU Kahvaltının ardından aracımızdaki yerimizi alıyor ve yaklaşık bin yıl önce inşa edilmiş ve yüzyıllarca tüm Ege’nin en önemli dini merkezi olmuş NEA MONİ manastırına doğru hareket ediyoruz. Bu manastır UNESCO tarafından dünya kültürel mirası ilan edilmiştir.

Ardından yüzyıllar boyunca adanın en korunaklı köyü sayılan ANAVATOS köyünü ziyaret edip, hüzünlü tarihini öğreniyoruz.

Öğlen yemeği için muhteşem manzarasıyla adanın en güzel dağ köylerinden biri olan AVGONİMA köyünde mola veriyoruz.

Son olarak Ceneviz döneminden (14-15. Yüzyıldan) kalan ihtişamlı konakları ve ortaçağ mimarisiyle adanın en ilginç ve özel köyü olan KAMBOS’a gidiyoruz. Bu bölgede eski dönemlerden kalma güzel bir konağın bahçesinde (CITRUS) kahve molası vereceğiz. Ayrıca bu konak Ceneviz döneminden bu yana adanın meşhur portakallarının tarihini anlatan bir müze olarak hizmet vermektedir.

Tur dönüşü sizleri Sakız adası limanından güzel hatıralarla uğurluyoruz…
TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER;
 • Turyol Hızlı Feribot Bileti
 • Ücretsiz Liman - Otel Transfer
 • Şehir Merkezi Tanıtım Turu
 • Kuzey Sakız Adası Turu
 • Sakız Adası Güney Ada Turu
 • Seçilen Gün Kadar Otel Konaklama (Kahvaltı Dahil)
 • Acente Refakati ve Türkçe Rehberlik Hizmeti
TUR FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER;
 • Vize Ücreti
 • Sakız Adası Batı Ada Turu (20 Euro)
 • Yunan Taverna Gecesi (Sınırsız Yerli İçki Dahil 30 Euro)
 • Yurtdışına Çıkış Harcı
 • Öğle Yemekleri
 • Gezi Esnasındaki Kişisel Harcamalar
TUR FİYATLARI;
1 Gece Konaklamalı Paketler;
 • Diana Hotel 2* (Şehir Merkezi)
  2 Kişilik Odada 90 Euro / Tek kişilik 110 Euro / 4-11 Yaş Çocuk %50 İndirimli
 • Golden Sand Hotel 4* (Karfas Bölgesi)
  2 Kişilik Odada 95 Euro / Tek kişilik 115 Euro / 4-11 Yaş Çocuk %50 İndirimli
 • Grecian Castle Hotel 4*(Şehir Merkezi)
  2 Kişilik Odada 105 Euro / Tek kişilik 125 Euro / 4-11 Yaş Çocuk %50 İndirimli
 • Chandris Hotel 4* (Şehir Merkezi)
  2 Kişilik Odada 110 Euro / Tek kişilik 135 Euro / 4-11 Yaş Çocuk %50 İndirimli
2 Gece Konaklamalı Paketler
 • Diana Hotel 2* (Şehir Merkezi)
  2 Kişilik Odada 120 Euro / Tek kişilik 160 Euro / 4-11 Yaş Çocuk %50 İndirimli
 • Golden Sand Hotel 4* (Karfas Bölgesi)
  2 Kişilik Odada 130 Euro / Tek kişilik 170 Euro / 4-11 Yaş Çocuk %50 İndirimli
 • Grecian Castle Hotel 4*(Şehir Merkezi)
  2 Kişilik Odada 150 Euro / Tek kişilik 200 Euro / 4-11 Yaş Çocuk %50 İndirimli
 • Chandris Hotel 4* (Şehir Merkezi)
  2 Kişilik Odada 160 Euro / Tek kişilik 210 Euro / 4-11 Yaş Çocuk %50 İndirimli
NOTLAR;
 • %50 Çocuk indirimi 2 yetişkin ile kalacak olan 1. çocuk için geçerlidir.
 • 4 yaş çocuklar(ek yatak yok ise) ücretsiz, 4-12 yaş çocuklar % 50 indirimlidir.
 • TURYOL gerekli gördüğü durumlarda programın akışında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Pasaportunda KKTC‘ye giriş damgası olanlar Yunanistan‘a giriş yapamazlar.