Ayvalık +902663316700 | Çeşme +902327121808

Ayvalık Midilli Feribot Bileti

Ayvalık midilli feribot bileti online sayfamızdan tarih aralığı seçebilir ve biletinizi satın alabilirsiniz.

Gidiş
Dönüş
Toplam Fiyat: 0€
Devam Et

Ayvalık Midilli feribot bileti satın alırken tercihinizi tek yön veya gidiş dönüş şeklinde belirleyebilirsiniz. Midilli Rodos, Girit gibi Yunan adaları günümüzde turizm açısından gelişmiş önemli adalardandır. Ege denizinde bulunan bu adalara katamaran araçları ile ulaşım sağlanmaktadır. Marmaris, Fethiye gibi yerlerde Rodos feribot seferleri mevcut olduğu gibi Midilli için de en rahat ulaşım yolu Ayvalık port kalkışlı seferlerdir.

Lesvos Midilli adası turistik açıdan ziyaret edilecek eşsiz güzellikteki adalardan biridir. Bünyesinde birçok tarihi kalıntı da besleyen Midilli adası eski zamanlarda birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Hem gezmek hem tatil yapmak isteyenler için güzel bir seçenek olan ada günümüzde ziyaretçilerine de konaklama yapıp dinlenmeleri için ev sahipliği yapmaktadır. Ayvalık Midilli feribot biletleri ve feribot sefer saatleri için sitemizden online rezervasyon gibi bilgileri alabilirsiniz.

ayvalık midilli feribot

 

Ayvalık Midilli Feribot Bileti Online Satış ve Feribot Seferleri Bilgisi

Yunanistan’ın en büyük adalarından olan Midilli adası, Samos adası, Sakız adası, Limnos ve Psara adaları içinde birleşme noktasıdır. Ayvalık feribotu ile Midilli'ye ulaşım sağlandıktan sonra Sakız adası Samos adası içinde tekrar yolculuk yapılabilir.

Ayvalık - Midilli feribot ile her ay için seferler düzenlemektedir. Ayvalık - Midilli feribot yolculuğunda biletler bebek, çocuk ve yetişkin olmak üzere üç farklı yolcu türü şeklinde satışa sunulmaktadır. Bebek için yolculuk ücreti talep edilmez ve yalnızca vergi bedeli alınır.

Araç ile Midilli adasına geçiş yapılmak istendiğinde adaya yolculuk seferleri dikkate alınmalıdır. Midilli Adasına gidecek olan araç, feribot seferini seçip araç tipini de belirtmelidir. Yolcu midilli adasına seyahat için Ayvalık'tan biner. Sefer saatleri sayfamızdan gidiş dönüş saatlerini inceleyebilirsiniz.

Ayvalık Midilli Feribot Yolcu Seferleri ve Ücretleri

Ayvalık-Midilli feribot seferlerinde feribot bileti bebek, yetişkin ve çocuk kategorilerinde satışa sunulmaktadır. Bebek kategorisi için ücret istenmeyip yalnızca belirli bir miktarda vergi bedeli ödenmektedir. Aynı zamanda feribot Midilli adasına araç geçişi de mümkündür.

Minibüs, otobüs, karavan, motosiklet, otomobil, midibüs gibi araç türleri belirlenen fiyat aralıkları dâhilinde katamaran ile Midilli adasına geçişini gerçekleştirebilir. Feribot bileti fiyatları Midilli Ayvalık feribot gidiş dönüş veya tek yön Balıkesir Ayvalık port tek yön olmak üzere seçeneğinize göre değişiklik göstermektedir. Midilli port liman vergisi; herhangi bir limana demirleyen gemilerin ödedikleri bekleme ya da yanaşma için ödedikleri bedeldir. Midilli port bölgesinde liman vergisi otomobil, küçük kamyon, otobüs ya da araçsız kişi geçişleri için farklı olarak belirlenmektedir. Eğer adaya araç ile giriş yapmak isterseniz midilli port konumunda mutlaka çipli ehliyet, araç ruhsatı ve green card yanınızda bulunmalıdır.

Ayvalık Midilli seferleri yaz sezonu boyunca her gün gerçekleştirilmektedir. Adaya günübirlik gidebileceğiniz gibi konaklamalı olarak ta gidebilirsiniz. Günübirlik ziyaretlerde daha az noktayı ziyaret etme şansınız olacaktır. Ancak belli noktaları keşfetmek adına günübirlik ziyaret te yapılabilir. Midilli adası turları hem aileniz, hem dostlarınızla gidip keyifli vakit geçirmek için çok uygun bir yerdir. Ancak arzu ederseniz yalnız olarak ta gidebileceğiniz ada; çok keyifli vakit geçirmenizi sağlayacaktır.

Şayet adaya çok sayıda kişiden oluşan bir grup ile gitmeye karar verirseniz, belli sayıdaki gruplar için geçerli olan indirim uygulamamızdan yararlanabilirsiniz. Ada Petra, Vatoussa, Kalloni, Molivos, Sigri, Antissa ve Skala Eresou gibi mükemmel destinasyon ve mimari harikalarına sahiptir. Ada her ne kadar çok büyük bir alana sahip olmasa da gezmek istediğiniz her destinasyona ulaşabilmeniz çok olanaklı değildir.

Aracınız var ise araç Ayvalık limanından alınır. Adaya arabalı feribot seferlerimiz vardır. Eğer adaya aracınızla giriş yapamazsınız, ada içerisinde motosiklet ya da araç kiralama olanağınız bulunuyor. Bu şekilde ada içinde rahatlıkla her rotasyona ulaşabilirsiniz. Birbirinden güzel mimari yapıları, büyüleyici atmosferi, çağlar ötesine uzanan tarihi, bakir doğası ve masmavi denizleri ile ada adeta cennetten bir köşe olarak sizleri bekliyor. Plajların güzelliği ile denize doyamayacaksınız.
Hem dinlenip, hem de eğleneceğiniz ada farklı kuş türlerine de ev sahipliği yaptığı için doğa harikalarına sürekli şahitlik edebileceğiniz anlar yaratacaktır. Yunan mutfağının farklı ve özel tatlarını tadabileceğiniz eşsiz restoranlar ve Yunan sirtakisini yakından izleyebileceğiniz mükemmel eğlence mekanları aklınızı başınızdan alacak.

Ada keşfiniz için Midilli feribot biletlerinden size uygun gün ve saatte olanlardan birini seçip, unutulmaz tatilinizi başlatabilirsiniz. Uygun fiyatlı yolcu feribotu biletlerimiz ile düşük bütçelerle yurt dışı tatil deneyimi yaşamak artık çok kolay. Sürece dair farklı sorularınız için web sitemizdeki iletişim sekmesinden bize sorularınızı iletebilirsiniz.

ayvalık midilli feribot bileti online satış

 

Midilli Adasına Feribotla Ne Kadar Sürede ve Nasıl Gidilir?

Bilindiği üzere Türkiye’den Midilli Adasına ziyaret için Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde bulunan iskele kullanılmaktadır. Aynı zamanda ada ziyaretleri için Yunanistan katamaranları da kullanılabilir. Midilli ziyaretinizi Sakız adası ile birleştirmek istediğinizde ise yine feribot ulaşımını tercih edebilirsiniz.

Ayvalık’tan Midilliye gitmek için öncelikle ofislerden veya online rezervasyon şeklinde bilet satın alınmalıdır.

Midilli Adası'nda Kimler Seyahat Edebilir?

Feribot biletleri, yolcu sayısı, çocuk, yetişkin kategorisine göre satın alınır. Geç kalma durumuna karşı belirtilen sefer saatlerinden biraz daha önce iskeleye gidilmesinde fayda vardır.

Midilli Adasına Yolculuk Süresi

Yaz aylarında genellikle her gün feribot seferi bulunan ada ziyaretleriniz için feribot sefer saatleri ve tarifelerimizi takip edebilirsiniz.

 

yetişkin çocuk bebek yolcu midilli ayvalık feribot bileti

 

Ayvalık Midilli Feribot Seferleri Ne Zaman Yapılır?

Feribot seferleri her mevsimde mevcuttur. Fakat yalnızca günleri değişiklik göstermektedir.

Ağaçlar ve bitkiler açısından çok çeşitli bir adadır. Bol bol meyve ağacı ve zeytin ağacı bulunan bu ada için en fazla seferin nisan aylarında mayıs aylarında ve eylül aylarında olma sebeplerinden biri de budur.

 

midilli-ayvalık feribot bilet satış

 

Midilli Adasında Gezilecek Yerler

Ada içerisinde bulunan tarihi kalıntılar sebebi ile kültürel bir mirasa sahiptir. Tarihi kaleler, kiliseler, bu tarihi kalıntılara birer örnektir. Aynı zamanda Midilli adası'nda bulunan müzelerin, el sanatlarının, galeri ve sanat etkinliklerinin yaygın olması da bu mirasların birer örneği içerisine girmektedir.

Tarihi kalıntılara yapılacak ziyaretler içerisinde öncelikle Midillinin merkezi olan Mytillinideki Midilli kalesi yer almalıdır. Bu kale haricinde Yeni Camii ve Midilli Arkeoloji Müzesi de öncelikle ziyaret edilmesi gerekilen yerlerdendir.

Midilli Adası'nda Köy ve Kasabalar

Ada ziyaretinde görülmesi gereken köyler ve kasabalar da vardır. Bu köy ve kasabaların en başında Molivos kasabası yer alır. Molivos kasabası Midillide bulunan en işlek ve hareketli kasabalardandır. Birbirinden farklı dükkânları içerisinde barındıran Molivos kasabasında Molivos Kalesi de mevcuttur.

Petra kasabası ise sahil şeridinde bulunan bir kasabadır. Panagia Glykofilousa kilisesi ile bilinir. Bu kilise dik kayalıklar ardında, tepede uzunca bir merdiven çıkıldıktan sonra ulaşılabilecek bir kilisedir. Kiliseye ulaşıldığında sizleri tepeden aşağı bakıldığında eşsiz bir kır ve deniz manzarası karşılamaktadır.

Eressos köyü ise tarım ve hayvancılık ile uğraşılan bir köydür. Fakat bunun yanı sıra bir turistlik alandır. Merkezinde Skala Erossos isimli ince gri renkte kumlu bir sahil kıyısı bulunmaktadır. Erossos köyü Sigri, Yalos gibi önemli turistlik sahil alanlarını da içerisinde bulundurur.

Ayrıca adada küçük bir kasaba ve eski bir belediye olan Midilli Ayasos köyünede uğramak mümkün.

Midilli ayasos köyünden farklı olarak Sigri köyü adanın en batısında kalır ve burada küçük bir balıkçı limanı, yazlık evler, halk plajları ve en önemlisi de Türk Kalesi bulunur. Sigri köyü çocuklu aileler tarafından plaj açısından en çok tercih edilen yerlerdendir. Bunun sebebi ise denizinin sığ olmasıdır. Birbirinden farklı yöresel lokantaları da bünyesinde barındıran Sigri köyü ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir.

Mantamados köyü Erossos köyü aksine adanın kuzey doğusunda bulunur. Mandıraları ile ünlüdür. Süt ve süt ürünleri alışverişleri için uygun bir köydür. Midillinin köyü Mantamados aynı zamanda Taksiarhis isimli bir Manastır ile de ünlüdür.

Efsaneye göre bölgede ibadet halinde bulunan kırk rahibe karşı bir saldırı olmaktadır ve biri hariç hepsi öldürülmektedir. Hayatta kalan rahip ölenlerin kanı ile Taksiarhisin ikonasını yapmıştır. Ardından da ikona etrafına manastır ve kilise yaptırılmıştır. Bu şekilde farklı bir efsanesi olan manastır da ziyaret edilmesi gerekilen önemli yerlerdendir.

Plomari ise Midillide ziyaret edilmesi gerekilen bir başka yerdir. Burada görülmesi gereken birçok tarihi ev ve doğa harikası bitkiler bulunmaktadır. Plomari, meyve ağaçları, palmiyeleri ve eşsiz plajı dikkat çeker. Tarihte zeytinyağından üretilen sabunların ilk örnekleri Plomaridedir. Eski zamanlarda birçok fabrika işlek olarak çalışsa da günümüzde sadece birkaç fabrikası üretim yapmaktadır. Lesvos Midilliden sonra en kalabalık yerleşim yeri olan Plomari, Uzo müzesi ile de ziyaretçilerine açıktır.

Dağ Köyü

Sikaminia köyü için Midillinin dağ köyü diyebiliriz. Midillinin en yüksek zirvelerinde bulunan köy dut ağaçları ile ünlüdür. İsminin Yunanca anlamı da dut ağacı olan bu köyde evlerin tümü taştan ve geleneksel yapılarla inşa edilmiştir.

İsterseniz bu dağ köyü'ne günübirlik isterseniz birkaç günlük ziyaret için gelebileceğiniz ada gezilebilecek birçok eşsiz güzelliği ve tarihi kalıntıları ile sizlere kapılarını açmaktadır. Birbirinden güzel köyleri ve plajları olan bu adaya ziyaret için sitemizden seferlerine ulaşabilirsiniz.

 

ayvalık port kalkışlı midilli adası sefer saatleri ve online yolcu bileti

Sıkça Sorulan Sorular

Evet, aracı ile giden yolcular için araçların mahiyetlerine göre fiyatlar değişiyor. Turyol araçlı seferleri mevcuttur. 

Hayır, biletlerde engelliler için fiyatta indirim yapılmıyor.

Evet, engelliler için özel oturma bölümleri yer almaktadır.

Turyol feribotlarında kantin bölümünde alışveriş yapılabilmektedir. Extra hizmetler verilebilmektedir.

Feribot seferleri için koltuk sayısı için belirli bir limit bulunmaktadır. Feribot bileti satın alırken ilgili bilgilendirmeler yapılmaktadır. Arabalı feribotlar ortalama 700 kişi kapasiteli ve ortalama 100 araç ile genel olarak yaklaşık 900 yolcu ve 175 araç civarında değişkenlik gösterir.

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) 2023 verilerine göre ülkemizden Yunan adaları dahil diğer ülkelere gezi ve iş amaçlı çıkış yapan ziyaretçi sayısı bir önceki yıla göre %26,8 artarak 8 milyon 181 bin 566 kişi civarı bir rakam söz konusu olmuştur. Bu zaman dilimlerinde seyahat kapsamında günlük ortalama harcama miktarı ise 84 dolar civarında olabilmektedir.

Doğal güzelliklerin kendini yaz aylarında daha çok belli ettiği Midilli Adası feribot bileti için Ayvalık port kakışlı feribotlarımızın sefer tarifelerine göz atabilirsiniz.