Ayvalık +902663316700 | Çeşme +902327121808

Ayvalık Midilli Feribot Bileti

Ayvalık midilli feribot bileti online sayfamızdan tarih aralığı seçebilir ve biletinizi satın alabilirsiniz.

Gidiş
Dönüş
Toplam Fiyat: 0€
Devam Et

Ayvalık Midilli feribot bileti satın alırken tercihinizi tek yön veya gidiş dönüş şeklinde belirleyebilirsiniz. Midilli Rodos, Girit gibi Yunan adaları günümüzde turizm açısından gelişmiş önemli adalardandır. Ege denizinde bulunan bu adalara feribotlar ile ulaşım sağlanmaktadır. Marmaris, Fethiye gibi yerlerde Rodos feribot seferleri mevcut olduğu gibi Midilli için de en rahat ulaşım yolu Ayvalık kalkışlı feribot seferleridir.

Midilli adası turistik açıdan ziyaret edilecek eşsiz güzellikteki adalardan biridir. Bünyesinde birçok tarihi kalıntı da besleyen bu ada eski zamanlarda birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Hem gezmek hem tatil yapmak isteyenler için güzel bir seçenek olan Midilli Adası günümüzde ziyaretçilerine de konaklama yapıp dinlenmeleri için ev sahipliği yapmaktadır. Ayvalık Midilli feribot biletleri ve feribot sefer saatleriiçin sitemizden online bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

 

ayvalık midilli feribot

 

Ayvalık Midilli Feribot Bileti Online Satış ve Feribot Seferleri Bilgisi

Yunanistan’ın en büyük adalarından olan Midilli adası, Samos adası, Sakız adası, Limnos ve Psara adaları içinde birleşme noktasıdır. Ayvalık feribotu ile Midilliye ulaşım sağlandıktan sonra Sakız adası Samos adası içinde tekrar Midilli adası feribot seferleri ile yolculuk yapılabilir.

Ayvalık Midilli feribotu yaz kış seferler düzenlemektedir. Ayvalık Midilli feribot seferlerinde biletler bebek, çocuk ve yetişkin olmak üzere üç farklı yolcu türü şeklinde satışa sunulmaktadır. Bebek için yolculuk ücreti talep edilmez ve yalnızca vergi bedeli alınır.

Araç ile Midilli adasına geçiş yapılmak istendiğinde feribot seferleri dikkate alınmalıdır. Midilli Adasına gidecek olan araç, feribot seferini seçip araç tipini de belirtmelidir.

Ayvalık Midilli Feribot Yolcu Seferleri ve Ücretleri

Ayvalık Midilli feribot seferlerinde biletler bebek, yetişkin ve çocuk kategorilerinde satışa sunulmaktadır. Bebek kategorisi için ücret istenmeyip yalnızca belirli bir miktarda vergi bedeli ödenmektedir. Aynı zamanda feribot ile Midilli adasına araç geçişi de mümkündür.

Minibüs, otobüs, karavan, motosiklet, otomobil, midibüs gibi araç türleri belirlenen fiyat aralıkları dâhilinde feribot ile Midilli adasına geçişini gerçekleştirebilir. Ayvalık Midilli feribot bileti fiyatları gidiş Midilli Ayvalık feribot dönüş veya tek yön Balıkesir Ayvalık tek yön Midilli adası olmak üzere seçeneğinize göre değişiklik göstermektedir. Liman vergisi; herhangi bir limana demirleyen gemilerin ödedikleri bekleme ya da yanaşma için ödedikleri bedeldir. Liman vergisi otomobil, küçük kamyon, otobüs ya da araçsız kişi geçişleri için farklı olarak belirlenmektedir. Eğer Midilli Adası’na araç ile giriş yapmak isterseniz mutlaka çipli ehliyet, araç ruhsatı ve green card yanınızda bulunmalıdır.

Ayvalık Midilli feribot seferleri yaz sezonu boyunca her gün gerçekleştirilmektedir. Adaya günübirlik gidebileceğiniz gibi konaklamalı olarak ta gidebilirsiniz. Günübirlik ziyaretlerde daha az noktayı ziyaret etme şansınız olacaktır. Ancak belli noktaları keşfetmek adına günübirlik ziyaret te yapılabilir. Midilli adası turları hem aileniz, hem dostlarınızla gidip keyifli vakit geçirmek için çok uygun bir yerdir. Ancak arzu ederseniz yalnız olarak ta gidebileceğiniz ada; çok keyifli vakit geçirmenizi sağlayacaktır.

Şayet adaya çok sayıda kişiden oluşan bir grup ile gitmeye karar verirseniz, belli sayıdaki gruplar için geçerli olan indirim uygulamamızdan yararlanabilirsiniz. Midilli Adası Petra, Vatoussa, Kalloni, Molivos, Sigri, Antissa ve Skala Eresou gibi mükemmel destinasyon ve mimari harikalarına sahiptir. Ada her ne kadar çok büyük bir alana sahip olmasa da gezmek istediğiniz her destinasyona ulaşabilmeniz çok olanaklı değildir.

Eğer adaya aracınızla giriş yapamazsınız, ada içerisinde motosiklet ya da araç kiralama olanağınız bulunuyor. Bu şekilde ada içinde rahatlıkla her rotasyona ulaşabilirsiniz. Birbirinden güzel mimari yapıları, büyüleyici atmosferi, çağlar ötesine uzanan tarihi, bakir doğası ve masmavi denizleri ile Midilli Adası adeta cennetten bir köşe olarak sizleri bekliyor. Plajların güzelliği ile denize doyamayacaksınız.
Hem dinlenip, hem de eğleneceğiniz ada farklı kuş türlerine de ev sahipliği yaptığı için doğa harikalarına sürekli şahitlik edebileceğiniz anlar yaratacaktır. Yunan mutfağının farklı ve özel tatlarını tadabileceğiniz eşsiz restoranlar ve Yunan sirtakisini yakından izleyebileceğiniz mükemmel eğlence mekanları aklınızı başınızdan alacak.

Midilli Adası keşfiniz için web sitemizdeki Ayvalık Midilli feribot biletlerinden size uygun gün ve saatte olanlardan birini seçip, unutulmaz tatilinizi başlatabilirsiniz. Uygun fiyatlı feribot biletlerimiz ile düşük bütçelerle yurt dışı tatil deneyimi yaşamak artık çok kolay. Sürece dair farklı sorularınız için web sitemizdeki iletişim sekmesinden bize sorularınızı iletebilirsiniz.

midilli adası feribot

 

Midilli Adasına Feribotla Ne Kadar Sürede ve Nasıl Gidilir?

Bilindiği üzere Türkiye’den Midilli Adasına ziyaret için Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde bulunan iskele kullanılmaktadır. Aynı zamanda Midilli Adası ziyaretleri için Yunanistan feribotları da kullanılabilir. Midilli ziyaretinizi Sakız adası ile birleştirmek istediğinizde ise yine feribot ulaşımını tercih edebilirsiniz.

Ayvalık’tan Midilliye gitmek için öncelikle ofislerden veya online olarak bilet satın alınmalıdır.

Midilli Adası'nda Kimler Seyahat Edebilir?

Feribot biletleri, yolcu sayısı, bebek, çocuk, yetişkin kategorisine göre satın alınır. Geç kalma durumuna karşı belirtilen sefer saatlerinden biraz daha önce iskeleye gidilmesinde fayda vardır.

Midilli Adasına Yolculuk Süresi

Yaz aylarında genellikle her gün feribot seferi bulunan Midilli Adası ziyaretleriniz için feribot sefer tarifelerimizi takip edebilirsiniz.

 

midilli ayvalık feribot bileti

 

Ayvalık Midilli Feribot Seferleri Ne Zaman Yapılır?

Ayvalık Midilli feribot seferleri, yaz, kış her mevsimde mevcuttur. Fakat yalnızca günleri değişiklik göstermektedir.

Midilli Adası ağaçlar ve bitkiler açısından çok çeşitli bir adadır. Bol bol meyve ağacı ve zeytin ağacı bulunan bu ada için en fazla seferin nisan ve eylül aylarında olma sebeplerinden biri de budur.

 

ayvalık midilli feribotu

 

Midilli Adasında Gezilecek Yerler

Midilli Adası, içerisinde bulunan tarihi kalıntılar sebebi ile kültürel bir mirasa sahiptir. Tarihi kaleler, kiliseler, bu tarihi kalıntılara birer örnektir. Aynı zamanda adada bulunan müzelerin, el sanatlarının, galeri ve sanat etkinliklerinin yaygın olması da bu mirasların birer örneği içerisine girmektedir.

Tarihi kalıntılara yapılacak ziyaretler içerisinde öncelikle Midillinin merkezi olan Mytillinideki Midilli kalesi yer almalıdır. Bu kale haricinde Yeni Camii ve Midilli Arkeoloji Müzesi de öncelikle ziyaret edilmesi gerekilen yerlerdendir.

Midilli Adası'nda Köy ve Kasabalar

Midilli Adası ziyaretinde görülmesi gereken köyler ve kasabalar da vardır. Bu köy ve kasabaların en başında Molivos kasabası yer alır. Molivos kasabası Midillide bulunan en işlek ve hareketli kasabalardandır. Birbirinden farklı dükkânları içerisinde barındıran Molivos kasabasında Molivos Kalesi de mevcuttur.

Petra kasabası ise sahil şeridinde bulunan bir kasabadır. Panagia Glykofilousa kilisesi ile bilinir. Bu kilise dik kayalıklar ardında, tepede uzunca bir merdiven çıkıldıktan sonra ulaşılabilecek bir kilisedir. Kiliseye ulaşıldığında sizleri tepeden aşağı bakıldığında eşsiz bir kır ve deniz manzarası karşılamaktadır.

Eressos köyü ise tarım ve hayvancılık ile uğraşılan bir köydür. Fakat bunun yanı sıra bir turistlik alandır. Merkezinde Skala Erossos isimli ince gri renkte kumlu bir sahil kıyısı bulunmaktadır. Erossos köyü Sigri, Yalos gibi önemli turistlik sahil alanlarını da içerisinde bulundurur.

Sigri köyü Midilli Adasının en batısında kalır ve burada küçük bir balıkçı limanı, yazlık evler, halk plajları ve en önemlisi de Türk Kalesi bulunur. Sigri köyü çocuklu aileler tarafından plaj açısından en çok tercih edilen yerlerdendir. Bunun sebebi ise denizinin sığ olmasıdır. Birbirinden farklı yöresel lokantaları da bünyesinde barındıran Sigri köyü ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir.

Mantamados köyü Erossos köyü aksine Midilli Adasının kuzey doğusunda bulunur. Mandıraları ile ünlüdür. Süt ve süt ürünleri alışverişleri için uygun bir köydür. Midillinin köyü Mantamados aynı zamanda Taksiarhis isimli bir Manastır ile de ünlüdür. Efsaneye göre bölgede ibadet halinde bulunan kırk rahibe karşı bir saldırı olmaktadır ve biri hariç hepsi öldürülmektedir. Hayatta kalan rahip ölenlerin kanı ile Taksiarhisin ikonasını yapmıştır. Ardından da ikona etrafına manastır ve kilise yaptırılmıştır. Bu şekilde farklı bir efsanesi olan manastır da ziyaret edilmesi gerekilen önemli yerlerdendir.

Plomari ise Midillide ziyaret edilmesi gerekilen bir başka yerdir. Burada görülmesi gereken birçok tarihi ev ve doğa harikası bitkiler bulunmaktadır. Plomari, meyve ağaçları, palmiyeleri ve eşsiz plajı dikkat çeker. Tarihte zeytinyağından üretilen sabunların ilk örnekleri Plomaridedir. Eski zamanlarda birçok fabrika işlek olarak çalışsa da günümüzde sadece birkaç fabrikası üretim yapmaktadır. Midilliden sonra en kalabalık yerleşim yeri olan Plomari, Uzo müzesi ile de ziyaretçilerine açıktır.

Midilli Adası Dağ Köyü

Sikaminia köyü için Midillinin dağ köyü diyebiliriz. Midillinin en yüksek dağ zirvelerinde bulunan bu dağ köyü dut ağaçları ile ünlüdür. İsminin Yunanca anlamı da dut ağacı olan bu köyde evlerin tümü taştan ve geleneksel yapılarla inşa edilmiştir.

İsterseniz günübirlik isterseniz birkaç günlük ziyaret için gelebileceğiniz Midilli Adası, gezilebilecek birçok eşsiz güzelliği ve tarihi kalıntıları ile sizlere kapılarını açmaktadır. Birbirinden güzel köyleri ve plajları olan bu adaya ziyaret için sitemizden Ayvalık Midilli feribot seferlerine ulaşabilirsiniz.

 

adası eressos bileti online yolcu araç çocuk

Ayvalık Midilli Feribot Seferleri Bilet Fiyatları ve Sıkça Sorulan Sorular

Evet, aracı ile giden yolcular için araçların mahiyetlerine göre fiyatlar değişiyor.

Hayır, biletlerde engelliler için fiyatta indirim yapılmıyor.

Evet, engelliler için özel oturma bölümleri yer almaktadır.

Turyol feribotlarında kantin bölümünde alışveriş yapılabilmektedir. Extra hizmetler verilebilmektedir.

Koltuk sayısı için belirli bir limit bulunmaktadır. Feribot bileti satın alırken ilgili bilgilendirmeler yapılmaktadır. Arabalı feribotlar ortalama 700 kişi kapasiteli ve ortalama 100 araç ile genel olarak yaklaşık 900 yolcu ve 175 araç civarında değişkenlik gösterir.

Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) 2023 verilerine göre ülkemizden Yunan adaları dahil diğer ülkelere gezi ve iş amaçlı çıkış yapan ziyaretçi sayısı bir önceki yıla göre %26,8 artarak 8 milyon 181 bin 566 kişi civarı bir rakam söz konusu olmuştur. Bu zaman dilimlerinde seyahat kapsamında günlük ortalama harcama miktarı ise 84 dolar civarında olabilmektedir.

Doğal güzelliklerin kendini yaz aylarında daha çok belli ettiği Midilli Adası feribot bileti için sitemizden sefer tarifelerine göz atabilirsiniz.