Ayvalık +902663316700 | Çeşme +902327121808


MİDİLLİ ADASI / 2 GÜN 1 GECE KONAKLAMALI TUR PROGRAMI

1.GÜN:

Saat 08:00 İtibariyle AYVALIK TURYOL ofisinde buluşup, gümrük işlemlerinin ardından 08:45 ‘de TURYOL gemileri ile Midilli ’ ye hareket ediyoruz. Ayvalık takımadaları, koyları, Cunda’nın eşsiz manzarası ve deniz fenerlerinin eşliğinde Midilli Adası’na doğru ilerliyoruz. Bu keyifli deniz yolculuğundan sonra Midilli Limanına varıyoruz.

Gümrük işlemlerinin ardından ardından Midilli şehir merkezinde bulunan, Hagios Therapondas Kilisesi, Ermou Caddesi, Hagia Athanasious Metropolitlik Kilisesi, Yeni Cami, Türk Hamamı ve Tarihi Roma Agorası gibi tarihi eserleri ziyaret ediyoruz. Burada verilen serbest zamanda; adaya özgü çeşitli peynir, sakız, Uzo gibi ürünlerin tadına bakabilir, dilerseniz alışveriş yapabilirsiniz.

Midilli şehir merkezi gezimizin ardından, Gera Körfezi manzarasını izleyerek Midilli`nin en şirin sahil kasabası Perama da keyifli bir öğle yemeği molası veriyoruz. Yemeğin ardından zeytinyağı ile ünlü Pappados Köyü ve Barbaros Hayrettin Paşa`nın doğduğu köy olan Paleokipos Köyü`nü yakından görüyoruz. Paleokipos Köyü’nün ardından, adanın geleneksel köylerinden Ayasos Dağ Köyü için harekete geçiyoruz.

Tahta oyma mobilyalarını seramik ve dantel işlerini sergileyen şirin çarşısını gezip ünlü adak yeri olan Meryem Ana Kilisesini ziyaret ediyoruz. Çarsı meydanında vereceğimiz kahve molasının ardından Otelimize doğru harekete geçiyoruz. Akşam yemeğinde geleneksel ada yemeklerinin tadına bakıp Bouzouki eşliğinde Yunan müziğine doyarak unutamayacağımız bir Yunan gecesi ( taverna ) geçiriyoruz.

2. GÜN:
Sabah kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve Termi şehri üzerinden kuzeye hareket ediyoruz. Osmanlı dönemi ve sonrasının en lüks oteli Sarlıca Palas’ta fotoğraf molasının ardından, dünyanın tek insan kanından yapılma ikonasının olduğuna inanılan Taksiarhis Kilisesinin bulunduğu, seramikleri ve ballı yoğurdu ile ünlü Mantamados ‘a varıyoruz. Kilise ziyaretimizi yapıp Kilise avlusunda ballı yoğurt ve lokma molamızı verdikten sonra ünlü yazar Stratis Myrivilis ‘in köyü Skamniya ‘dan geçerek adanın kuzey ucu olan Molivos ‘ a ulaşıyoruz.

Unesco ödüllü bu şirin yerleşim yerinin Arnavut kaldırımlı özgün sokaklarında rehberimiz eşliğinde yürüyüşün ardından serbest zaman veriyoruz. Arzuya göre, özgün elişleri sergileyen küçük dükkanların dan alışveriş yapabilir, teraslı özel kafe restoranlarında Uzo eşliğinde Yunan mutfağının lezzetlerini tadabilirsiniz.

Molivos gezimizi de tamamladıktan sonra dönüş yolun da Petra ve tam tepesindeki manastır bizi karşılıyor. Halen bu manastırın içinde ayinler yapılmakta, çanlar çalınmaktadır. 114 basamaklı manastır ziyaret ederken, dileyen misafirlerimiz Petra sahilindeki Caferlerin keyfine varıyor. Adanın orta bölgesi Kalloni, ilk Osmanlı yerleşim yeri Arisvi ve Kuş cenneti Tuzla bölgesini de geçerek akşam saatlerinde Midilli Limanına varıyoruz. Bu güzel günün ardından gümrük işlemlerini de bitirdikten sonra 18:00’ da Ayvalık’a doğru harekete geçiyoruz.

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER;
· Ayvalık- Midilli Feribot Bileti (TURYOL gemileri ile)
· 1 gece konaklama ( kahvaltı dahil )
· 2 gün tam ada turu
· 1 Yunan gecesi eğlencesi (yemek dahil, içecek hariç )
· Tur boyunca tüm transferler ve Türkçe rehberlik hizmeti

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER;
· Vize ücreti
· Yurtdışına çıkış harcı
· Öğle yemekleri
· Ayvalık Belediye Limanı Ayakbastı ( kişi başı 100TL )
· Gezi esnasındaki kişisel harcamalar

NOTLAR;
· 2 veya 3 kişilik odalarda kişi başı yetişkin fiyatı 130€’ dur.
· 0-5 yaş çocuk fiyatı 50€ , 6-10 yaş çocuk fiyatı 90€’ dur.
· Single farkı gecelik 25€’ dur.
· TURYOL gerekli gördüğü durumlarda programın akışında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
· Pasaportunda KKTC ‘ ye giriş damgası olanlar Yunanistan ‘ a giriş yapamazlar.

GEZİ OTELLERİ;
Lasia Hotel, Silver Bay, Mytilana Village, Aegeansun veya Lesvion, Pebble Beach, Eftalou Hotel.