Ayvalık +902663316700 | Çeşme +902327121808

 

 

MİDİLLİ ADASI / 1 GECE - 2 GÜN KONAKLAMALI TUR

 

1. GÜN

 

Saat 08:00 itibariyle TURYOL AYVALIK OFİS'nde buluşup, gümrük işlemlerinin ardından 09:00 ‘da TURYOL gemileri ile Midilli ’ ye hareket ediyoruz. Ayvalık takım adaları, koyları ve deniz fenerlerinin eşliğinde Midilli Adası’na doğru ilerliyoruz. Yaklaşık 1 saat 15 dakika süren bu keyifli deniz yolculuğundan sonra Midilli Limanına varıyoruz.

Gümrük işlemlerinin ardından rehberimiz eşliğinde Midilli şehir merkezinde bulunan, Hagios Therapondas Kilisesi, Ermou Caddesi, Hagia Athanasious Metropolitlik Kilisesi, Yeni Cami, Türk Hamamı ve Tarihi Roma Agorası gibi tarihi eserleri ziyaret ediyoruz. Burada verilen serbest zamanda; adaya özgü çeşitli peynir, sakız, Uzo gibi ürünlerin tadına bakabilir, dilerseniz alışveriş yapabilirsiniz.

Midilli şehir merkezi gezimizin ardından, Gera Körfezi manzarasını izleyerek Midilli`nin en şirin sahil kasabası Perama da keyifli bir öğle yemeği molası veriyoruz. Yemeğin ardından zeytinyağı ile ünlü Pappados Köyü ve Barbaros Hayrettin Paşa`nın doğduğu köy olan Paleokipos Köyü`nü yakından görüyoruz. Paleokipos Köyü’nün ardından, adanın geleneksel köylerinden Ayasos Dağ Köyü için harekete geçiyoruz.

Tahta oyma mobilyalarını seramik ve dantel işlerini sergileyen şirin çarşısını gezip ünlü adak yeri olan Meryem Ana Kilisesini ziyaret ediyoruz. Çarsı meydanında vereceğimiz kahve molasının ardından Otelimize doğru harekete geçiyoruz. Akşam yemeğinde geleneksel ada yemeklerinin tadına bakıp Bouzouki eşliğinde Yunan müziğine doyarak unutamayacağımız bir Yunan gecesi geçiriyoruz.

 

  

2. GÜN

 

Sabah kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve Termi şehri üzerinden kuzeye hareket ediyoruz. Osmanlı dönemi ve sonrasının en lüks oteli Sarlıca Palas’ta fotoğraf molasının ardından, dünyanın tek insan kanından yapılma ikonasının olduğuna inanılan Taksiarhis Kilisesinin bulunduğu, seramikleri ve ballı yoğurdu ile ünlü Mantamados ‘a varıyoruz. Kilise ziyaretimizi yapıp Kilise avlusunda ballı yoğurt ve lokma molamızı verdikten sonra ünlü yazar Stratis Myrivilis ‘in köyü Skamniya ‘ dan geçerek adanın kuzey ucu olan Molivos ‘ a ulaşıyoruz.

Unesco ödüllü bu şirin yerleşim yerinin Arnavut kaldırımlı özgün sokaklarında rehberimiz eşliğinde yürüyüşün ardından serbest zaman veriyoruz. Arzuya göre, özgün elişleri sergileyen küçük dükkanlarından alışveriş yapabilir, teraslı özel cafe restoranlarında Uzo eşliğinde Yunan mutfağının lezzetlerini tadabilirsiniz.

Molivos gezimizi de tamamladıktan sonra dönüş yolun da Petra ve tam tepesindeki manastır bizi karşılıyor. Halen bu manastırın içinde ayinler yapılmakta, çanlar çalınmaktadır. Adanın orta bölgesi Kalloni, ilk Osmanlı yerleşim yeri Arisvi ve Kuş cenneti Tuzla bölgesini de geçerek akşam saatlerinde Midilli Limanına varıyoruz. Bu güzel günün ardından gümrük işlemlerini de bitirdikten sonra 18:00’ da TURYOL gemileri ile Ayvalık’a doğru harekete geçiyoruz.

 

 

NOT: Turyol, konaklanan yere ve gümrük ve pasaport işlemlerinden geçiş süresine göre tur programında gerekli değişiklikleri yapabilir.

 

 

 

 

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER;

 

·    Ayvalık- Midilli gidiş –dönüş gemi bileti (TURYOL gemileri ile)

·    Otel konaklama (kahvaltı dahil)

·    Yunan gecesi (yemek dahil,içecek hariç)

·    Tur boyunca tüm transferler

·    Türkçe rehberlik hizmeti

 

 

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER;

 

·    Vize ücreti

·    Yurtdışına çıkış harcı

·    Öğle yemeği

·    Gezi esnasındaki kişisel harcamalar

 

 

NOTLAR;

 

·    Tek kişi konaklamalarında, otel farkı gecelik 30€'dur.

·    0-2 YAŞ :20 € / 3-6 YAŞ : 30 € / 7-11 YAŞ : 70 €URO ‘dur

·    Pasaportunda KKTC ‘ ye giriş damgası olanlar Yunanistan‘ a giriş yapamazlar.

·    Gezi otelleri; Cristina’s Garden, Lasia Hotel, Silver Bay, Mytilana Village, Aegeansun