Ayvalık +902663316700 | Çeşme +902327121808

Sakız Adası Kapı Vizesi

Bu uygulama için misafirlerimize ait aşağıda belirtilmiş olan evrakların en geç Sakız Adasına geçiş tarihinden 3 gün önce TURYOL ÇEŞME  ofisine iletilmeleri gerekir.
 

 • Pasaportunuzun fotoğraflı sayfasının fotokopisi (pasaport geçerlilik süresi 3 ay 7 günden az, on yıldan eski olmamalı)
 • 2 adet biometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı arkalı önlü fotokopisi
 • Gidiş / Dönüş feribot bileti(dönüş seferi belli olmalı, tarih açık bilet olamaz)
 • Ödenmiş otel rezervasyon konfirmesi( rezervasyon belgesinde vize alacak kişilerin isimleri yazılı olmalıdır)
 • Telefon meslek ve ikametgah bilgisi (gönderilen evrak dosyasının içerisine not düşülmesi yeterlidir)
 • Eksiksiz doldurulmuş ve son sayfası imzalanmış Kapı Vizesi Başvuru Formu
 • Son 1 yıl içerisinde alınmış Schengen vizesi var ise fotokopisi

EK:

DETAY:

 • Vize toplam maliyeti 80 € olup, bu tutarın tamamı evraklar ile birlikte TURYOL ÇEŞME ofisine gönderilmesi gerekmektedir.
 • Aile bireylerinden birisi AB vatandaşı ise; AB vatandaşı olmayan Türk pasaportlu diğer aile bireyi, 20 € ücret ödeyecektir.
 • Kapı vizesinden sadece Türk pasaportlu kişiler yararlanabilir.
 • 0-18 yaş çocuklar içinde aynı evraklar geçerli olup, vize ücreti toplam 20 €'dur.
 • Vizenin yunan polisi tarafından reddi durumunda ücret iadesi yapılmaz.
 • Yolcunun, ilgili sefere her ne sebeple olursa olsun katılmaması durumunda vize başvurusu reddedilir ve ücret iadesi yapılmaz.

NOT:

 • Kargo ücreti yolcuya aittir
 • Turyol Çeşme Ofisi Musalla Mah. 1107 Sok. No:45/B (Çeşme Ulusoy limanı karşısı) Çeşme / İzmir / TÜRKİYE

UYARI:

 • Kapıda vize uygulaması en fazla 7 gün ve tek girişlidir.
 • Pasaportunda K.K.T.C. giriş damgası bulunanlar, Yunanistan'a giriş yapamazlar.
 • Daha önce Schangen vize başvurusu ret edilmiş kişilerin başvurusu kabul edilmemektedir.
 • Kapıda vize sadece başvurduğunuz ada için geçerlidir, başka adaya geçişinize izin verilmemektedir.
 • Eksik evrak ile başvuru yapanların başvurusu kabul edilmeyecek olup, tüm sorumluluk yolcuya aittir.

İçindekiler

Sakız kapı vizesi uygulaması ile Sakız Adası ve tüm Yunanistan Adaları turu için kolaylıkla vize alabildiğinizi biliyor muydunuz? Sakız Adası’nın cennet güzelliklerini keşfedip, gayet uygun fiyatlarla yurt dışı deneyimi yaşamanız için Turyol var.

Simi, Samos, Midilli, Sakız gibi Yunanistan Adaları son dönemlerdeki ülkeler arası anlaşma ile kapı vize kolaylığına kavuşturulmuştur. Bu sayede Simi, Sakız, Midilli ve daha fazla ada kıyısına oldukça hızlı vize sonucuyla ulaşılabiliyor.

Üstelik gereken başvuru evrakını topladıktan sonra kargo yoluyla Turyol Çeşme ofisine gönderebilirsiniz. Yalnızca kargo ücretini karşılayarak vize başvuru evrakınızı bize ulaştırıp siz yalnızca sonucu takip edersiniz.

Kapı vizesi Sakız Adası yolculuğu için mükemmel bir fırsattır. Son dönemde Ankara ve Yunanistan arasında imzalanan anlaşma ile kapı vize uygulaması devreye alınarak turizm bakımından çok güzel bir atılım yapılmıştır.

Çeşme Sakız kapı vizesi uygulaması ile hem Türk ana karasından adaya uzanan bir turizm ağı kurulmuş hem de iki ülke arasındaki ilişkiler pekişmiştir. Kapı vize rahatlığı ile adeta iki ülke arası turizm elçileri bir fahri konsolosluğu görevi eda etmektedirler.

Sakız Adası'nda keşfedilecek onlarca mükemmel rotasyonda alacağınız keyfi hayal edin ve hemen web sitemizdeki feribot sefer uygulamasından size uygun gün ve saat aralığını seçin. Uçak bileti gibi pahalı olmayan bir bilet ve kapı vize uygulaması ile farklı vize uygulamalarının zorluğuna takılmadan yurt dışı deneyimi yaşamak ister misiniz?

Öyleyse hemen web sitemize giriş yapın ve feribot sefer saatleri arasından birini seçip mutlulukla bu muhteşem deneyimi yaşayın.

Yalnız Çeşme değil Bodrum, Marmaris, Antalya, Fethiye gibi tatil cennetlerini ziyaret ettiğinizde de Çeşme kıyılarına kolaylıkla gelip tatilinizi kapı vizesi kolaylığı ile Sakız Adası kıyılarına giderek taçlandırabilirsiniz.

Bir atlas üzerinde baktığımızda küçücük gözüken Yunanistan Adaları görkemli mimari yapıları ve bakir doğası ile kalbinizdeki atlas üzerinde çok büyük bir yer edinecek. Hemen bizi arayın.

sakız kapı vizesi

Sakız Kapı Vizesi İşlemleri Nasıl Başlatılır?

Sakız feribot sefer uygulaması ile adaya giderken mutlaka vizeniz olması gerekir. Kapı vize uygulaması ile zorlaşan vize alım süreçleri epeyce kolaylaştırılmış olduğu için Türk Vatandaşları artık Yunanistan Adaları’na oldukça rahat gidebilmektedirler.

2019 yılı verilerine göre Yunanistan Hükümeti Türkiye’den kendisine yapılan vize başvuru miktarının %9,7’sini reddetmiştir. Kapı vize uygulaması ise gerek süre kısıtı gerek hızlı sonuçlanması nedeniyle adalara girişi kolaylaştırmıştır.

Vize başvuru evraklarınızı tamamlayıp Turyol Çeşme Ofisi’ne kargo yoluyla postalayarak vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Ankara, Adana, Artvin, İstanbul ya da ülkenin başka bir şehrinde olmanız fark etmeksizin vize başvuru işlemlerinizi bu şekilde yapabilirsiniz.

Kapı Vizesi Başvuru İşlemleri İçin Gereken Evraklar Nelerdir?

Kapı vizesi başvuru işlemleri için vize dosyanız içerisinde mutlaka bulunması gereken evraklar aşağıdaki gibidir;

 • Seyahat edecek kişinin pasaportunun fotoğraflı sayfasının fotokopisi
 • Kimlik ön ve arka fotokopisi
 • 2 adet beyaz fon önünde çekilmiş vesikalık fotoğraf
 • Eğer adada konaklama yapılacaksa otel rezervasyon konfirmesi
 • Gidiş ve dönüş olacak şekilde feribot bileti
 • Evrakların içerisine ikametiniz, mesleğiniz ve telefon numaranızla ilgili not düşülmesi
 • Gerekli bilgilerin doldurulduğu, son sayfası imzalanmış vize başvuru formu

Kapı Vizesi Başvuru Formuna Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Seyahat işlemleri içinkapıda vize başvuru formuna Turyol Online web sitesi üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Kapı Vizesi Başvuru Maliyetleri Ne Kadardır?

sakız adası kapı vizesi

Çeşme Sakız kapı vizesi maliyeti toplam 80 Euro’dur. 0-12 yaş arası çocuklar için ise rakam 20 Euro’dur. Vize ücretleri Yunanistan Hükümeti tarafından belirlendiği için rakamlar dönemsel olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Sonuçlanan Sakız Adası Kapı Vizesi Ne Kadar Süre Geçerlidir?

Çeşme Sakız kapı vize geçerlilik süresi 7 gün ile sınırlıdır ve tek giriş için geçerlidir.

Sakız Adası Kapı Vizesi Olanağı Kullanılırken Uyulması Gereken Genel Kurallar

Sakız Adası kapı vizesi kullanılarak yapılan seyahat sırasında dikkat edilmesi gereken genel kurallar önce evrak muhafazası ile başlar. Sakız Adası içerisinde seyahat turu yaparken pasaport, vize, kimlik ve diğer evrakların sürekli olarak ve mutlaka yanınızda olduğuna dikkat edin ve onları asla kaybetmeyin.

Her ülkenin kendine has kuralları ve hukuki uygulamaları mevcuttur. Seyahat turu sırasında bu genel kurallar dışına çıkmadan ülkenin hassasiyetlerine özen gösterin.

Hem bizim ülkemizden farklı bir ülkeye giden turistler hem de bizim ülkemize gelen turistlerin tamamı adeta birer fahri konsolosluğu görevi yürütür gibi hareket etmeli ve ülkesini en iyi şekilde temsil ederek kendi topraklarına dönmelidir.

Olumsuz davranışların vize uygulamaları üzerindeki hassas değerlendirmeleri etkilediği asla unutulmamalıdır. Ek olarak pasaportunda K.K.T.C. giriş damgası bulunan vatandaşlar Yunanistan sınırlarına giriş yapamamaktadırlar.

Sakız Adası Kapı Vizesi Alınmasına Rağmen Seyahat Gerçekleşmezse Ne Olur?

Sakız Adası vize başvuru kabulüne ve bilet alınmış olmasına rağmen, bir aksilik çıkıp vize evrakının kullanılmaması durumunda geçerliliğini yitirecektir.

Seyahat turu gerçekleşmediği takdirde vize geçerliğini yitireceği için, şayet Sakız Adası kıyılarına tekrar gidilmek istenirse yeniden vize başvuru işlemi yapılması gerekmektedir. Vize kullanılmadığı takdirde, vize için harcanılan miktar da iade edilmemektedir.

sakız adasına gitmek için yunanistan kapı vizesi genel kuralları

Sakız Adası'na Nasıl Gidilir?

Sakız Adası’na Sakız feribot sefer uygulaması ile gidilir. Bu güzel seyahat turu için Turyol Online web sitesi üzerinden rezervasyon yaparak ya da Çeşme Liman ofisimizden fiziksel olarak feribot bileti temin edebilirsiniz.

Yalnızca Çeşme değil Bodrum, Antalya, Fethiye’den de İzmir’e gelip Çeşme üzerinden kapı vize uygulaması ile Sakız Adası kıyılarına geçebilirsiniz.

Sakız Adası Turları Feribot Bileti Nasıl Temin Edilir?

Sakız Adası turları feribot bileti temini için Turyol Online web sitesine giriş yapıp; feribot sefer saatleri arasından size uygun gün ve saati seçerek ödeme yapabilirsiniz. Arzu ederseniz Turyol Çeşme Ulusoy Limanı karşısındaki ofisimizi ziyaret edip, fiziksel olarak ta feribot bileti temini sağlayabilirsiniz.

Sakız Adası bileti kişiye özel olduğu için seyahat gidiş sürecinizle alakalı bir sorun yaşamanız halinde bileti bir başkasına devretmeniz mümkün değildir.

Bulunduğunuz lokasyon Bodrum, Antalya, Konya, Ankara, Kütahya hatta Avusturya, Fransa, İngiltere bile olsa biletinizi web sitemiz üzerinde temin edebilirsiniz. Sakız kapı vizesi ile hem çok hem de güvenle Sakız Adası kıyılarına ulaşmak için hemen web sitemize gelip, lokasyondan bağımsız olarak bilet temin edebilirsiniz.

Kapı Vizesi ile Yunan Adası Turları Artık Çok Kolay

Kapı vizesi Yunanistan Adaları’na ve Sakız Adası'na gitmenin en kolay ve konforlu yoludur.Yüksek uçak bileti fiyatları ve genelde zorlukla olumlu sonuçlanan vize başvuru neticeleri nedeniyle, Türkiye vatandaşları için zorlayıcı olabilen yurt dışı tatil deneyimi hem kapı vize hem de uygun feribot biletleri sayesinde gerçekleştirmek oldukça ulaşılabilir hale geldi.

İzmir Çeşme kıyılarına uzaktaysanız bir uçak bileti ile şehre gelip, Sakız Adası kapı vizesi ile kıyılarına en kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Şimdi siz de hemen başvurunuzu yapın ve Yunanistan Adaları ayrıcalığı ile tatil keyfinizi başlatın. En güzel tur, Turyol ile yapılır.

Başlıca feribot biletlerimiz şu şekildedir.