Ayvalık +902663316700 | Çeşme +902327121808

Genel Kurallar

1) Yolcu, feribot biletini satın aldığı an Turyol’un turyolonline.com sitesinde bulunan “Turyol Yolcu ve Araç Taşıma Sözleşmesi”ni direkt olarak kabul etmiş sayılmaktadır.

2) Yolcu, bileti satın alırken kişisel bilgilerini doğru bir şekilde girmelidir. Satın alma işleminin ardından ise bilgilerinin doğruluğunu kontrol etmelidir.

3) Satın alınan biletler yolcunun şahsına aittir ve bir başkasına devredilemez. Biletlerde iptal ve iade işlemleri de yapılamaz.

4) Yolcu, feribotun sefer saatinden 30 dakika önce Turyol check-in ofisinde bulunmalıdır. Araçlı yolculuk yapacak yolcular ise, işlemlerinden ötürü sefer saatinden 90 dakika önce ofiste bulunmalıdırlar. İşlemler feribotun kalkış süresine 20 dakika kala sonlandırılmaktadır.

5) Araç ile yolculuk yapacak olan yolcuların araçları kendi adlarına kayıtlı değil ise yolculardan noter vekaletnamesi istenmektedir. Araç şirket adına ise de kişinin yetkili olduğunu gösteren imza sirküleri ya da vekaletname gerekmektedir.

6) Araçlı yolcular, araçları için uluslararası geçerli olan “Yeşil Sigorta” işlemlerini yaptırmak zorundadırlar.

7) Sefer süresine 48 saatten fazla bir zaman varsa, biletlerde bir seferliğine mahsus tarih değişikliği, saat değişikliği ve bileti açığa alma işlemleri yapılabilmektedir. Sefer süresine 48 saat ve daha az bir zaman kalmış ise biletler üzerinde açığa alma işlemi ve sefer değişikliği yapılamaz.

8) Açığa alınan biletler 6 ay boyunca geçerlidir. Bilet düzenleme tarihinden sonra 6 ay boyunca kullanılmayan biletler otomatik olarak iptal olmaktadır.

9) Yolcu; vize problemi, adli idari problemler, araç ile ilgili problemler gibi seyahatine engel olacak herhangi bir durum ile karşılaşır ise bu durumlarda hizmet akdi sona erdiğinden iade talebinde bulunsa bile talebi kabul edilemez.

10) Yeşil pasaport ile birlikte tüm pasaportların geçerlilik süresinin giriş yapılacak gün itibariyle 90 günden fazla olması gerekmektedir.

11) Normal pasaportlu yolcuların Schengen Vizesine sahip olmaları gerekmektedir. Vize seyahat tarihlerini kapsamalıdır. Pasaportunda K.K.T.C. girişi bulunan yolcular Yunanistan’a edilememektedirler.

12) Yolcunun geçerli bir seyahat belgesine sahip olma sorumluluğu kendisine aittir. Yolcunun geçerli bir sorumluluk belgesine sahip olmamasından ötürü Turyol’un uğrayacağı tüm zararlar da yolcu tarafından karşılanmaktadır.

Ayvalık midilli feribot bileti başta olmak üzere Çeşme Sakız feribot ve Kuşadası Samos feribot seferleri ile Yunan adalarında rahat ve güvenli yolculuk için gerekli olan kuralları aktarmış bulunmaktayız.